پیشگیری از شیوع ویروس کرونا جدید اقدامات حفاظتی اساسی

پیشگیری از شیوع ویروس کرونا  اصول رعایت بهداشتی فردی و عمومی

پیشگیری از شیوع ویروس کرونا از آخرین اطلاعات مربوط به شیوع بیماری COVID – ۱۹ آگاه باشید ، که در وب سایت سازمان بهداشت جهانی و از طریق اداره ملی  شما در دسترس است . COVID – ۱۹ هنوز بیشتر مردم را در چین با شیوع برخی از کشورهای دیگر تحت‌تاثیر قرار می‌دهد . بیشتر افرادی که به این بیماری مبتلا می‌شوند ، بیماری خفیف را تجربه می‌کنند و بهبود می‌یابند، اما می‌تواند برای دیگران شدیدتر باشد . در ادامه به اقدامات حفاظتی اساسی علیه ویروس کرونا جدید می پردازیم :

پیشگیری از شیوع ویروس کرونا

مراقب سلامتی خود باشید و با انجام موارد زیر ، از دیگران محافظت کنید :

دستهای خود را به طور مرتب بشویید
به طور منظم دستان خود را با یک دست براساس الکل تمیز  کنید و یا آن‌ها را با صابون و آب بشویید .
شستن دست‌ها با آب و صابون و یا استفاده از مالش دست بر پایه الکل ، ویروس‌ها را می‌کشد که ممکن است در دستان شما باشند .

حفظ فاصله اجتماعی

حفظ حداقل یک متر ( 3 فوت ) فاصله بین خود و هر کسی که سرفه می‌کند یا عطسه می‌کند .
وقتی کسی سرفه می‌کند یا عطسه می‌کند قطرات مایع کوچکی را از بینی یا دهان خود ترشح می‌کنند که ممکن است حاوی ویروس باشد . اگر شما بیش از حد نزدیک شدید ، می‌توانید در قطرات آب تنفس کنید ، از جمله ویروس COVID – ۱۹ اگر فرد مبتلا به بیماری باشد .

از لمس کردن چشم‌ها ، بینی و دهان اجتناب کنید
دست‌ها به سطوح زیادی دست می‌زنند و می‌توانند ویروس‌ها را انتخاب کنند . زمانی که آلوده می‌شود ، دست‌ها می‌توانند ویروس را به چشم‌ها ، بینی یا دهان خود منتقل کنند . از آنجا ، ویروس می‌تواند وارد بدن شما شود و شما را بیمار می‌کند .

بهداشت تنفسی را تمرین کنید
دقت کنید که افراد اطراف شما بهداشت تنفسی خوب را دنبال کنند . این به این معنی است که دهان و بینی خود را با آرنج و یا بافت خمیده خود هنگامی که سرفه می‌کنید یا عطسه می‌کنید ، پوشش دهید . سپس بافت استفاده‌شده فورا ً تمیز و ضدعفونی کنید یا باس خود را تعویضکررده و با مایع ضدعفونی کننده یا شوینده ها بشورید.
با دنبال کردن بهداشت تنفسی خوب ، از افرادی در اطراف خود از ویروس‌ها همانند سرماخوردگی ، انفلانزا و COVID – ۱۹ محافظت می‌کنید .
اگر تب دارید ، سرفه کنید و به سختی نفس بکشید ، به دنبال درمان پزشکی اولیه باشید
اگر حالتان خوب نیست ، خانه بمانید . اگر تب دارید ، سرفه کنید و به سختی نفس بکشید ، به دنبال توجه پزشکی باشید و از قبل تماس بگیرید . از جهات مرجع سلامت محلی خود پیروی کنید .
مقامات ملی و محلی بیش‌ترین اطلاعات را در مورد این وضعیت در منطقه شما خواهند داشت . تماس تلفنی از قبل به ارایه‌دهنده مراقبت‌های بهداشتی اجازه می‌دهد که به سرعت شما را به تسهیلات بهداشتی مناسب هدایت کند . این کار هم چنین از شما محافظت می‌کند و به پیش‌گیری از انتشار ویروس‌ها و عفونت‌های دیگر کمک می‌کند .
به شما اطلاع دهید و از توصیه‌های ارائه‌شده توسط تامین‌کننده مراقبت بهداشتی خود پیروی کنید.

در مورد آخرین پیشرفت‌ها در حدود COVID – ۱۹ مطلع باشید . از توصیه‌های ارائه‌شده توسط ارایه‌دهنده مراقبت‌های بهداشتی ، مرجع ملی و محلی تان و یا کارفرمای تان در مورد نحوه محافظت از خود و دیگران از COVID – ۱۹ پیروی کنید .
مقامات ملی و محلی بیش‌ترین اطلاعات را در مورد این که آیا COVID – ۱۹ در منطقه شما در حال گسترش است ، خواهند داشت . آن‌ها در بهترین حالت برای توصیه به این که چه افرادی در منطقه شما باید برای حفاظت از خود انجام دهند ، قرار داده می‌شوند .
معیارهای حفاظت از افرادی که به تازگی در مناطقی که در آن COVID – ۱۹ در حال گسترش است ، بازدید کرده‌اند ( ۱۴ روز گذشته ) .
دستورالعمل‌های ذکر شده در بالا را دنبال کنید .
اگر احساس کسالت می‌کنید ، حتی با علائم خفیف مثل سردرد و آبریزش بینی ، تا زمانی که بهبود پیدا کردید ، در خانه بمانید . اجتناب از تماس با دیگران و بازدید از تسهیلات پزشکی به این امکانات اجازه می‌دهد تا به طور موثر عمل کنند و به محافظت از شما و دیگران از COVID احتمالی ۱۹ – ۱۹ و دیگر ویروس‌ها کمک کنند .
اگر تب دارید ، سرفه کنید و به سختی نفس بکشید ، سریعا ً توصیه پزشکی بکنید چون ممکن است به خاطر عفونت تنفسی یا شرایط سخت دیگری باشد . از قبل تماس بگیرید و به ارائه کننده درباره هر سفر یا تماس اخیر با مسافران بگویید .

تماس تلفنی از قبل به ارایه‌دهنده مراقبت‌های بهداشتی اجازه می‌دهد که به سرعت شما را به تسهیلات بهداشتی مناسب هدایت کند . این کار همچنین به جلوگیری از گسترش احتمالی of – ۱۹ و ویروس‌های دیگر کمک خواهد کرد .

ویروس کرونا علائم , نشانه ها و هر آنچه که باید درباره آن بدانید
ارسال شده در تاریخ 28 فوریه 2020 توسط خدیجه ص با موضوع سلامتی
بازدید : 490
دیدگاه خود را ارسال کنید ( بدون دیدگاه )

لطفا کادر زیر را تکمیل کنید *

©ایران پاتوق / تمامی حقوق محفوظ و مربوط به این سایت می باشد و کپی از مطالب ایران پاتوق حتی با درج لینک منبع ممنوع بوده و پیگیری قانونی خواهد شد.