توصیه های لاغری و چاقی علت و درمان لاغری و چاقی افراد

توصیه های لاغری و چاقی علت و درمان لاغری و چاقی افراد

توصیه های لاغری و چاقی اگر دنبال تشخیص علت وضعیت فعلی خود هستید و میخواهید به وزن ایده ا خود برسید تا تندرستی و روبراه بودن جسمتان را به همراه داشته باشید مطلب زیر شما را کمک میکند.

? #لاغری_چاقی

?لاغر شدن

✅ مخلوط دوقاشق عسل و یک‌لیوان آب
✅ دم کرده دارچین و عسل
✅ حذف ناهار

?چاق شدن

✅ مصرف سویق جو و گندم
✅ مصرف کدو حلوایی
✅ مصرف سبزیجات و میوه جات

توصیه های لاغری و چاقی , لاغری و چاقی,روش های لاغری , روش های چاقی ,تغذیه مناسب لاغری , تغذیه مناسب چاقی ,رژیم لاغری , رژیم چاقی , معجون لاغری و چاقی

رسیدن به تناسب اندام از گذشته کار آسانی نبوده است به ویژه زمانیکه بخواهید وزن زیادی را از دست بدهید … به هرحال اگر احساس می کنید که 22+ کیلو گرم اضافه وزن دارید می توانید با استفاده از راهنمایی ما به تناسب اندام مناسب خود در طی 4 ماه دست یابید .شروع کاهش وزن
قوانینی که در ادامه بجهت توصیه های لاغری و چاقی  شما معرفی خواهیم کرد ، می توانند به شما کمک کنند که در هر ماه 12 پوند(5 کیلوگرم) کاهش وزن داشته باشید . همچنین با رعایت قوانین شما حدودا در هر هفته می توانید وزنی حدود 1.2 پوند(حدودا یک کیلو گرم) کم کنید . شما به سادگی و با روشی کنترل شده این قوانین را رعایت کنید و از وعده های غذای سالم و مفید استفاده نمایید تا به وزن ایده آل خود برسید.

توصیه های لاغری و چاقی برای شروع کاهش وزن ورزش کنید

مرحله اولتوصیه های لاغری و چاقی :هدف از ورزش کردن ، سوزاندن 500 کالری در روز می باشد و همراه با کالری هایی که در روز با رژیم غذایی خواهید سوزاند چیزی بین 750 الی 1000 کالری می باشد.

مرحله دوم : زمانیکه شما تصمیم به کاهش وزن می کنید ، ممکن است که تنها کاهش وزن برایتان مهم باشد و دیگر عضلات مهم مانند قلب را فراموش کنید و برای افرادی که شروع به کاهش وزن با رژیم نامناسبمی کنند ممکن است به آنها آسیب جدی وارد شود .
برای شروع می توانید هفته ایی 3 بار به مدت 30 الی 45 دقیقه تمرین کنید و پس از گذشت چند ماه می توانید روال را تغییر دهید و طی برنامه ایی که از مربی خود دریافت می کنید شروع به تمرین کنید.
مرحله سوم : هنگامی که شما ورزش می کنید ، می توانید تمرینات فصلی را انتخاب کنید . تمرینات دوره ایی شامل جلسات تمرینی همراه با استراحت هایی کوتاه می باشد که می تواند به شما کمک کند و برای گرفت برنامه های فصلی می توانید با مربی خود مشورت کنید و از او برنامه مناسب خود را بگیرید که روزانه می توانید این برنامه را 20 الی 30 دقیقه انجام دهید تا به هدف خود دستیابید .
مرحله چهارم : پس از به پایان رساندن نیمه این راه می توانید تمریناتتان را به روال بیندازید و انرژی خودتان را افزایش دهید تا بیشتر بتوانید تمرین کنید . برای گرفتن نتیجه بهتر می توانید به مراکز تناسب اندام مراجعه کنید و با کارشناسان و متخصصان در این زمینه مشاوره نمایید . شما می توانید از تمرینات اسکات ، کرانچ و … استفاده کنید تا به هدفتان برسید .
مرحله پنجم :شیوه زندگی طبیعی در رسیدن به هدفتان بسیار مهم است و برای مثال می توانید پیاده روی های طولانی ، بازی های فیزیکی ، تمیز کردن خانه و غیره را انجام دهید تا تحرک داشته باشید .
همانطور که در ابتدای متن گفته شد خاطر نشان می کنیم که در این بخش رژیم غذایی و یا تمرینات لاغری خاصی را معرفی نکردیم بلکه راهنمای کاهش وزن صحیح و اصولی را در اختیارتان قرار دادیم که خود بهترین راه برای شروع برنامه تناسب اندام است.

راه سالم چاق شدن چیست؟

اگر شما بخواهید چاق شوید باید راه درست آن را بیابید. خوردن نوشابه یا دونات ممکن است به چاق شدن شما کمک کند اما به سلامتی شما آسیب هم می رساند. اگر شما لاغر هستید باید چاق شدن متعادلی داشته باشید یعنی توازن بین حجم ماهیچه و چربی زیر جلدی برقرار شود نه اینکه کل حجم چربی بصورت چاقی شکمی نمایان شود.
تعدادی از افراد با وزن نرمال به دیابت، بیماری قلبی و عروقی و فشار خون که مربوط به عارضه های چاقی است مبتلا میشوند بنابراین درست خوردن در همه موارد باید رعایت شود.

توصیه های لاغری و چاقی : بیشتر از مقدار که می سوزانید کالری مصرف کنید

بهترین راه برای چاق شدن این است که کالری دریافتی شما از کالری که میسوزانید بیشتر باشد. کالری روزانه خود را مشخص کنید و 300 تا 500 کالری به آن اضافه کنید. اگر میخواهید با سرعت بیشتری چاق شوید 700 تا 1000 کالری به کالری روزانه خود اضافه کنید. در این نرم افزار سلامت کاری روزانه مورد نیاز خود را مشخص کنید.

پروتئین زیاد بخورید

یکی از مواد مغذی مخصوص چاق شدن خوردن پروتئین است. ماهیچه ها از پروتئین ساخته شده و مانند چربی ممکن است در بدن تحلیل رود.مطالعات نشان میدهد که هنگام زیاد غذاخوردن، رژیم پر پروتئین باعث تبدیل کالری اضافی به ماهیچه ها میشود. شما برای چاق شدن بهتر است به ازای هر کیلو گرم وزن 2.2 تا 1.5 گرم پروتئین روزانه مصرف کنید.

غذاهای غنی از پروتئین شامل:

  • گوشت
  • ماهی
  • تخم مرغ
  • محصولات لبنی
  • عدس
  • مغزیجات

مکمل های پروتئینی مانند پروتئین وی نیز برای ماهیچه ی شدن عضلات در حد مناسب مفید است.

ارسال شده در تاریخ 31 اکتبر 2018 توسط خدیجه ص با موضوع لاغری و چاقی
بازدید : 1,327
دیدگاه خود را ارسال کنید ( بدون دیدگاه )

لطفا کادر زیر را تکمیل کنید *

©ایران پاتوق / تمامی حقوق محفوظ و مربوط به این سایت می باشد و کپی از مطالب ایران پاتوق حتی با درج لینک منبع ممنوع بوده و پیگیری قانونی خواهد شد.