چاقی و ابتلا به سرطان زنگ هشدار حتی بیشتر از استعمال دخانیات

چاقی و ابتلا به سرطان چاقی بیش از ۱۳ نوع سرطان را ایجاد می‌کند

چاقی و ابتلا به سرطان ,اهمیت  کمک به مردم برای کاهش وزن خود برای کاهش خطر ابتلا به سرطان بسیار لازم و ضروری است . سیگار کشیدن هنوز بزرگ‌ترین عامل قابل پیش‌گیری کننده سرطان در بریتانیا است و خطر بیشتری نسبت به چاقی دارد .
اما چاقی عامل ایجاد انواع مختلف سرطان است , و سیگار کشیدن به عنوان عامل اصلی برای چهار نوع سرطان است .
تجزیه و تحلیل نشان می‌دهد که وزن اضافی منجر به بروز بیشتر موارد سرطان روده در هر سال می‌شود .

همچنین منجر به ۱۴۰۰ مورد سرطان کلیه ، ۴۶۰ مورد دیگر از سرطان تخمدان و ۱۸۰ مورد سرطان کبد می‌شود .
داده‌های ملی نشان می‌دهد که در حدود یک سوم از افراد در انگلستان چاق هستند ، در حالی که حدود یک سوم بیشتر اضافه‌وزن دارند .
یکی از هر ۱۰ کودک در سن ۵ سالگی در حال چاقی است و تا ۱۱ سالگی به یکی از آن‌ها افزایش می‌یابد .

مرگ و میر ناشی از بیماری‌های قلبی در تقریبا ً نصف شده‌است
میشل میچل ، مدیر اجرایی مرکز تحقیقات سرطان  گفت : ” هنگامی که نرخ سیگار کاهش یافت و میزان چاقی افزایش یافت ، ما به وضوح تاثیر روی بحران سلامت ملی را هنگامی که دولت سیاست‌هایی را در محل قرار می‌دهد و زمانی که آن را بر روی شن قرار می‌دهد ، می‌بینیم .
او گفت : ” کودکان ما می‌توانند یک نسل بدون دود باشند ، اما ما یک رکورد ویرانگر برای چاقی در دوران کودکی داریم و اکنون نیاز به مداخله فوری دولت برای پایان این اپیدمی داریم . آن‌ها هنوز شانس نجات جانشان را دارند .
دانشمندان تاکنون مشخص کرده‌اند که چاقی بیش از ۱۳ نوع سرطان را ایجاد می‌کند اما این مکانیزم‌ها به طور کامل درک نشده است .

چاقی و ابتلا به سرطان
براساس تحقیقات مربوط به سرطان , چهار سرطان شایع – روده‌ای , کلیه , تخمدان و کبد – به احتمال زیاد دچار اضافه‌وزن شده‌اند .
تبلیغات
این سازمان اعلام کرده‌است که در هر سال بیش از ۲۰ مورد ابتلا به سرطان روده وجود دارد . این گزارش می‌گوید که الگوی مشابهی در مورد سرطان کلیه , سرطان تخمدان و سرطان کبد صدق می‌کند .چاقی و ابتلا به سرطان
علاوه بر این چهار سرطان , ۹ نوع سرطان دیگر نیز با چاقی مرتبط بوده‌اند . اینها شامل پستان , پانکراس , مری , شکم بالایی , کیسه صفرا , رحم , خون و سرطان مغز هستند .
دانشمندان تاکنون تشخیص داده‌اند که چاقی به انواع سرطان منجر می‌شود اما مکانیسم‌های آن کاملا ً شناخته‌نشده است . بنابراین تحقیقات بیشتری در مورد روش‌های چربی اضافی بدن که می‌تواند منجر به سرطان شود , مورد نیاز است . ”

تحقیقات سرطان می‌گویند که اضافه‌وزن, شانس سلول‌های سرطانی را افزایش می‌دهد .
” چربی اضافی یک سیگنال را ارسال می‌کند که می‌توان به سلول‌ها اجازه تقسیم بیشتر را داد و , مشابه سیگار کشیدن, می‌تواند باعث ایجاد آسیب‌هایی شود که در طول زمان ایجاد شده و خطر سرطان را افزایش می‌دهد . ”

چاقی کودکان عامل مهمی است که باید باآن  مقابله شود. چاقی ‘بیشتر از سیگار’ باعث ابتلا به انواع سرطان می ‌شود.

تحقیقات انجام شده در بریتانیا حاکی از آن است که چاقی بیشتر از استعمال دخانیات باعث ابتلای به انواع سرطان در این کشور می‌شود. ارتباط بین چاقی و سرطان اثبات شده اما سازوکار بیولوژیکی این ارتباط هنوز کاملا شناخته نیست.

همانطور که گفته شد چاقی بیش از سیگار باعث موارد بیشتری از برخی سرطان‌ها نسبت به سیگار می‌شود , افراد چاق در حال حاضر بیش از سیگاری‌ها هستند .

 

 

ارسال شده در تاریخ 9 فوریه 2020 توسط خدیجه ص با موضوع لاغری و چاقی
بازدید : 1,064
دیدگاه خود را ارسال کنید ( بدون دیدگاه )

لطفا کادر زیر را تکمیل کنید *

©ایران پاتوق / تمامی حقوق محفوظ و مربوط به این سایت می باشد و کپی از مطالب ایران پاتوق حتی با درج لینک منبع ممنوع بوده و پیگیری قانونی خواهد شد.