کاهش وزن با سونا امکان پذیر است ؟بررسی عوارض مربوط به سونا

آنچه در این مقاله از ایران پاتوق می خوانید

کاهش وزن با سونا به تنهایی ابزار موثری نیست

کاهش وزن با سونا در حالی که شما در سونا هستید مقدار کمی از کاهش وزن در حال رخ دادن است. این به این خاطر است که در حال عرق ریختن از وزن آب هستید. زمانی که دوباره شروع به نوشیدن می‌کنید، بار آب دوباره بازمی گردد.

دمای بالاتر باعث می‌شود ضربان قلب شما به روشی مشابه ورزش افزایش یابد. اما این افزایش تنها باعث می‌شود که کالری کمی بالاتر از نشستن در استراحت باشد.

سونا می‌تواند به شما کمک کند که چند کالری اضافی را بسوزاند، اما به تنهایی بر روی جلسات عرق به تنهایی صرفه‌جویی کنید. این ابزار موثری برای کاهش وزن نیست.

 

سونا لاغر نمی کند! ؟

سونا ممکن است حتی تا 1 کیلو وزن کم کنید که هیچ ارتباطی با چربی سوزی و در نتیجه لاغری دائمی ندارد و ناشی از آب از دست رفته است که به محض آب خوردن بازمی گردد!

آن‌هایی که می‌خواهند عرق خوبی داشته باشند می‌توانند بهترین مکان باشند . با این حال , ممکن است بهترین حالت برای افرادی نباشد که فکر می‌کنند ترکیبی از دماهای گرم و سیال از دست رفته می‌تواند منجر به کاهش وزن شود .
بسیاری از مردم معتقدند که سپری کردن چند دقیقه در سونا , در دماهای بالا , می‌تواند به ریختن چربی  کمک کند . از آنجا که بسیاری از توصیه‌های ورزشی که بصورت آنلاین شناور هستند نشان می‌دهند که زمانی که یک عرق را می‌شکنند , بدن شما هم چربی را از دست می‌دهد .
اما برای متخصصان تناسب اندام , سونا کمک کمی برای کمک به شما در کاهش وزن انجام می‌دهند . براساس گزارش بی‌بی‌سی , عرق کردن در یک اتاق برای چند دقیقه تنها باعث کاهش وزن می‌شود .

کاهش وزن با سونا
این به این معنی است که شما فقط آب را از بدنتان از دست می‌دهید تا چربی‌ها را بسوزانید . در واقع , شما مقدار زیادی کالری نخورید و عضلات ایجاد نمی‌کنید .
علاوه بر این , بازیابی مجدد وزن آب از دست رفته به سادگی , آسان است . طرفداران اظهار داشتند که دمای بالا سبب افزایش ضربان قلب در حین فعالیت بدنی می‌شود .
این درست است . با این حال , این افزایش کالری را اندکی بالاتر از نشستن در حالت استراحت و دور از فعالیت‌های فیزیکی شدید است .
همچنین افسانه‌هایی در مورد این موضوع وجود دارد که می‌تواند به سوزاندن کالری‌های اضافی در عرض چند دقیقه کمک کند . بر روی تردمیل و یا تمرین hiit , کم کردن کالری در هر دقیقه بسیار بالا و سخت است .
بنابراین نشستن و لذت بردن از دمای داغ ممکن است به شما کمک کند تا صدها هزار چربی را بسوزاند .  به عنوان یک مرد سالم ممکن است تنها منجر به سوزاندن کالری‌های اضافی در ۱۰ دقیقه بماند .

اثر نامطلوب سونا

متخصصان هشدار دادند که مواجهه با گرمای شدید می‌تواند منجر به کم‌آبی شود . این اتفاق زمانی می‌افتد که شما مایعات بیشتری را از آنچه که باید حفظ کنید از دست می‌دهید .
نوشیدن آب کافی قبل و بعد از نشست سونا مهم است . این کار باید به تعویض مایعات با عرق ریختن کمک کند .

برای کسانی که واقعا ً می‌خواهند عرق و وزن خود را بشکنند , فعالیت‌های دیگری نیز وجود دارند که هر دو اثر دارند . در طول ورزش , مانند تمرین استقامتی و استقامتی , بدن شما متابولیسم را افزایش می‌دهد, ماهیچه‌های شما را فعال‌تر می‌کند و ضربان قلب شما را افزایش می‌دهد که می‌تواند به سوزاندن کالری‌های بیشتر کمک کند .

کمبود شدید بدن یک وضعیت اورژانسی پزشکی است. مهم است که به بدن خود توجه کنید و اگر از یک سونا استفاده می‌کنید مقدار زیادی مایعات بنوشید.

از این علائم ملایم برای کم کردن آب بدن آگاه باشید:

خشکی در دهان

تشنگی شدید

سردرد

احساس گیجی و سرگیجه می‌کرد

و به اندازه عادی ادرار نکند

افراد سالمند و افرادی با شرایط مزمن نظیر دیابت، بیماری کلیوی، و نارسایی قلبی، یا آن‌هایی که باردار هستند، در خطر بالاتری از کم آب شدن بدن قرار دارند.

 

ارسال شده در تاریخ 3 فوریه 2020 توسط خدیجه ص با موضوع لاغری و چاقی
بازدید : 910
دیدگاه خود را ارسال کنید ( بدون دیدگاه )

لطفا کادر زیر را تکمیل کنید *

©ایران پاتوق / تمامی حقوق محفوظ و مربوط به این سایت می باشد و کپی از مطالب ایران پاتوق حتی با درج لینک منبع ممنوع بوده و پیگیری قانونی خواهد شد.