دمنوش رفع دلهره و نگرانی ترکیب های گیاهی آرامش بخش

دمنوش رفع دلهره و نگرانی ترکیب های گیاهی آرامش بخش

دمنوش رفع دلهره و نگرانی ترکیب های گیاهی آرامش بخش

ترکیب گیاهی برای رفع نگرانی

✅نوشیدن دمنوش میخک‌
✅خوردن چای دارچین
✅خوردن آب‌پز شده گوشت
✅قرقاول همراه باپیاز فراوان‌
✅با750گرم شکوفه پنبه،شربتی تهیه و روزانه یک استکان میل شود

دمنوش عناب بهترین دمنوش رفع دلهره
عناب درخچه‌ای است متوسط که بومیم ناطق گرمسیر بوده و برگ‌های کوچک سبز رنگ، بدون کرک و تخم مرغی شکل آن در زمستان می‌ریزد.
میوه‌ی زیتونی شکل عناب که دراای خواص دارویی بسیار زیادی است، در ابتدا به رنگ سبز دیده می‌شود و پس از رسیدن به رنگ قرمز در می‌آید.
عناب را “خرمای چینی” و “خرمای قرمز” هم می‌نامند.

دمنوش رفع دلهره,رفع نگرانی با ترکیب های گیاهی آرامش بخش,دم نوش رفع نگرانی , ترکیب های گیاهی آرامش بخش,گیاه ضد استرس,آرامش اعصاب با درمان های خانگی,رفع استرس

برخی از مردم فکر و خیال و دغدغه زیادی دارند و این فکر‌ها اجازه خواب آرام را به آن‌ها نمی‌دهد به همین دلیل دمنوش‌های آویشن، گل سرخ، و عناب برای چنین افرادی که دچار افسردگی و بی خوابی می‌شوند نیز توصیه می‌شود.
دم نوش آویشن
اگر طعم آویشن را دوست داشته باشید، خوردن دمنوش این گیاه می‌تواند لذت بخش باشد. روش تهیه کردن آن هم بسیار ساده و سریع است. دمنوش رفع دلهره
اگر به برگ آویشن دسترسی ندارید، می‌توانید از پودر آویشن استفاده کنید هم چنین از نظر طب سنتی این گیاه دارای طبیعت گرم است.
خواص دارویی
از جمله خواص این دمنوش می‌توان به تقویت اعصاب، بینایی، تسهیل در هاضمه، معده، کبد و کلیه، بالا برنده فشار خون، باز کننده انسداد، خشک کننده، تحلیل باد‌ها و بلغم، لطیف کننده‌ی غذاهای غلیظ، اشت‌ها آور، ادرارآور،تنقیه کننده‌ی ریه، معده، روده ها، افزایش شیر مادر، ضد افسردگی، آرام کردنم اعصاب، باز کننده گرفتگی‌های روده، ضد انگل، ضد تنگی نفس و میکروب کشی (معادل شش برابر آنتی بیوتیک ها) اشاره کرد.
دمنوش گل سرخ
گل سرخ درختچه‌ای کوچک است که ساقه‌های جوان این گیاه دارای خار‌های ریز و فراوان و ساقه‌های پیرتر آن خار ندارد.دمنوش رفع دلهره
برگ‌های این گیاه غالبا دارای پنج برگچه دندانه دار و سبز تیره است و گل هایش درشت و متمایل به رنگ سرخ ارغوانی است که لازمن به ذکر است این گل در اواخر فصب بهار تا اواسط تابستان باز می‌شوند.
خواص دارویی
دمنوش گل سرخ موجب افزایش مقاومت بدن در برابر بیماری‌ها شده و ریه را تقویت می‌کند؛ از این رو برای افرادی که بدنی ضعیف دارند و از مصونیت کمی برخوردار هستند می‌تواند مفید واقع شود.
این دمنوش به عنوان ضد افسردگی و آرام بخش اعصاب برای افراد تجویز می‌شود و به عنوان طرف کننده‌ی نفخ معده، بر طرف کننده ناراحتی‌های ریه، کلیه و تپش قلب شدید مورد استفاده قرار می‌گیرد.
ارسال شده در تاریخ 9 نوامبر 2018 توسط خدیجه ص با موضوع مطلب علمی
بازدید : 1,435
دیدگاه خود را ارسال کنید ( بدون دیدگاه )

لطفا کادر زیر را تکمیل کنید *

©ایران پاتوق / تمامی حقوق محفوظ و مربوط به این سایت می باشد و کپی از مطالب ایران پاتوق حتی با درج لینک منبع ممنوع بوده و پیگیری قانونی خواهد شد.