عادت های آسیب زننده به قلب مراقب سلامت قلب خود باشیم

عادت های آسیب زننده به قلب مراقب سلامت قلب خود باشیم

عادت های آسیب زننده به قلب ,  مراقب سلامت قلب خود باشیم,بدترین عادت های آسیب زننده به قلب ,مراقبت سلامت قلب ,عادت های آسیب رسان به قلب ,کار های آسیب رسان به قلب ,

? #عادت_های_آسیب_زننده_به_قلب

?نشستن طولانی مدت

?عدم توجه به بهداشت دهان و دندان

?بی توجهی به چکاپ دوره ای

عادت های آسیب زننده به قلب, مراقب سلامت قلب خود باشیم,بدترین عادت های آسیب زننده به قلب ,مراقبت سلامت قلب ,عادت های آسیب رسان به قلب ,کار های آسیب رسان به قلب ,

همه شما می دانید که یک رژیم غذایی ناسالم و تحرک کم می تواند به قلب آسیب بزند. اما مواردی وجود دارند که باعث بروز بیماری های قلبی می شوند و شما از آنها اطلاعی ندارید. در ادامه به برخی از این موارد اشاره می کنیم و نکاتی را بیان می کنیم که به سالم نگه داشتن قلب کمک می کنند.
عادت های آسیب زننده به قلب

1.  قلب و  مشکلات دندانی

برای مسواک زدن و استفاده از نخ دندان انگیزه بیشتری نیاز دارید؟ افرادی که مبتلا به بیماری های لثه هستند، بیشتر از دیگران در معرض ابتلا به بیماری های قلبی نیز می باشند. ارتباط بین این دو مشکل مشخص نیست، اما برخی متخصصان تصور می کنند باکتری های لثه های شما ممکن است وارد جریان خون شده و منجر به التهاب رگ های خونی و بروز دیگر مشکلات قلبی شود. هر 6 ماه یک بار برای چکاپ به دندانپزشک مراجعه کنید. اگر متوجه قرمزی و التهاب در لثه های خود شدید یا هر گونه تغییری در دندان هایتان مشاهده کردید، بلافاصله به پزشک مراجعه کنید.

2. قلب و کار شیفتی(عادت های آسیب زننده به قلب)

طبق بررسی هایی که در دانشگاه غربی کانادا انجام شده، کار کردن در شب یا داشتن ساعت های کاری نامنظم خطر بروز حمله قلبی را افزایش می دهد. محققان می گویند کار شیفتی تاثیر بدی بر روی ریتم شبانه روزی بدن داشته و این مسئله به قلب آسیب می زند. بنابراین اگر ساعت کاری منظم روزانه ندارید، اقداماتی انجام دهید تا خطر بروز بیماری قلبی را در خود کاهش دهید. ورزش کنید، رژیم غذایی سالم داشته باشید و به طور منظم به پزشک مراجعه کنید.

3.  قلب و گیر کردن در ترافیک

عادت های آسیب زننده به قلب هر کسی که در ترافیک مانده به شما می گوید که ترافیک استرس زاست. به همین دلیل است که محققان یک ساعت ماندن در ترافیک را معادل افزایش چشمگیر میزان حمله قلبی در افراد می دانند.میزان بالای سر و صدا – مانند سر وصدایی که در یک بزرگراه می شنوید – هم با بروز حمله قلبی در ارتباط هستند. اگر نمی توانید از رانندگی در ساعات اوج ترافیک اجتناب کنید، سعی کنید با گوش دادن به موسیقی آرام بخش سطح استرس خود را کم کنید. یا اینکه با مسافران خود صحبت کنید.

4.  قلب و یائسگی زودهنگام

اگر خانمی هستید که قبل از سن 46 سالگی وارد دوره یائسگی شده اید، احتمال بروز حمله قلبی یا سکته مغزی دو برابر بیشتر از کسانی است که دیرتر وارد یائسگی می شوند. کاهش سطح استروژن، هورمونی که دارای اثرات موثر و دوستانه است، نقش مهمی در بروز این مشکل دارد. از پزشک بخواهید آزمایش های مربوط  به عوامل بروز بیماری قلبی را (مانند کلسترول بالا) بر روی شما انجام دهد.

 

5. قلب و خروپف کردن

اگر همسرتان به شما می گوید که شب ها خروپف می کنید یا به نظر می رسد در هنگام خواب دچار کمبود هوا یا گرفتگی نفس شده اید، به پزشک مراجعه کنید. ممکن است مبتلا به یک مشکل جدی به نام آپنه خواب باشید. این مشکل زمانی بروز می کند که مسیر هوایی تان به طور موقت مسدود شده و باعث وقفه های تنفسی می شود. این اختلال با بروز مشکلاتی مانند فشار خون بالا، ضربان قلب نامنظم، سکته مغزی و نارسایی قلبی در ارتباط است. درمان می تواند به تنفس راحت تر و کاهش خطر بروز بیماری قلبی کمک کند.

ارسال شده در تاریخ 18 آگوست 2018 توسط خدیجه ص با موضوع مطلب علمی
بازدید : 1,797
دیدگاه خود را ارسال کنید ( بدون دیدگاه )

لطفا کادر زیر را تکمیل کنید *

©ایران پاتوق / تمامی حقوق محفوظ و مربوط به این سایت می باشد و کپی از مطالب ایران پاتوق حتی با درج لینک منبع ممنوع بوده و پیگیری قانونی خواهد شد.