گنبد مینا در شهر تهران بزرگترین پلانتاریوم خاورمیانه

گنبد مینا در شهر تهران بزرگترین پلانتاریوم خاورمیانه

گنبد مینا بزرگترین آسمان‌نما یا پلانتاریوم خاورمیانه,عکس گنبد مینا در شهر تهران,گنبد مینا نام بزرگترین آسمان‌نمای ایران,زیباترین گنبد مینا در شهر تهران بزرگترین پلانتاریوم خاورمیانه

معرفی

گنبد مینا نام بزرگترین آسمان‌نمای ایران است که در سال ۱۳۹۳ در به بهره‌برداری رسید. در این دوره و زمانه که آلودگی هوا مانع از این شده است تا کمتر به آسمان نگاه کنیم، چنین بنایی به منظور جدا کردن ما از زندگی پر هیاهوی شهری ساخته شده است، تا برای ساعتی هم شده بر روی صندلی نشسته و دیدن زیبایی‌های آسمان لذت ببریم و کهکشان‌ها و ستاره‌ها را از نزدیک‌ ببینیم و از دیدن آنها لذت ببریم. گنبد مینا، بزرگترین آسمان‌نما یا پلانتاریوم خاورمیانه، یک شبیه‌ساز از جهان هستی و کرات و ستارگان است که در آن به صورت سه بعدی فیلم‌هایی با موضوعات نجومی به نمایش در می‌آید.

mina-dome

سازه زیبای بزرگترین آسمان‌نمای خاورمیانه، گنبد مینا

آدرس

گنبد مینا در تهران، میدان ونک، بزرگراه حقانی شرق، بعد از چهارراه جهان‌کودک، انتهای خیابان شهیدی، پارک آب و آتش قرار دارد.

 

موقعیت گنبد مینا بر روی نقشه

دسترسی

برای رسیدن به گنبد مینا می‌توانید از مترو استفاده کنید. کافی‌ست در خط یک مترو و ایستگاه شهید حقانی از قطار پیاده شوید و پس از خروج از ایستگاه از مسیر پارک طالقانی و پیاده‌راه چوبی آن به پل طبیعت رفته و پس از عبور از آن به پارک آب و آتش و پل ابریشم که از روی بزرگراه همت به گنبد مینا می‌رسد عبور کنید.همچنین می‌توانید از اتوبوس‌هایی که در  بزرگراه حقانی تردد می‌کنند استفاده کنید و در ایستگاه چهارراه آفریقا از اتوبوس پیاده شده و پس از عبور از پارک آب و آتش و پل ابریشم به گنبد مینا برسید. در این لیست می‌توانید با انتخاب ایستگاه شهید حقانی از خط یک مترو، فهرست اتوبوس‌هایی که به پایانه شهید حقانی تردد می‌کنند را مشاهده کنید. همچنین اگر قصد سفر با وسیله شخصی را دارید می‌توانید در بزرگراه شهید حقانی شرق وارد خروجی ایستگاه متروی حقانی شده و خودرو خود را در پارکینگ بزرگ پارک طالقانی پارک کرده و از طریق پل طبیعت پیاده به سمت گنبد مینا حرکت کنید. اگر مجوز تردد در طرح ترافیک را دارید هم می‌توانید از مسیر بزرگراه مدرس جنوب، میدان آرژانتین، خیابان نلسون ماندلا (جردن یا آفریقای سابق)، بعد از ساختمان راه‌آهن، ورودی شهرگل به گنبد مینا برسید.

گنبد مینا

نمای گنبد مینا از روی پل ابریشم

مبلغ بلیت هر سانس تماشای فیلم در گنبد مینا ۱۵۰۰۰ تومان است. برای مشاهده زمان‌بندی بازدیدهای عمومی در طول ایام سال می‌توانید قبل از مراجعه حضوری در این مجموعه، به سایت این مجموعه به نشانی www.gonbademia.tehran.ir مراجعه کنید. در این سایت برنامه این مجموعه برای ایام مختلف سال به نمایش در می‌آید. مثلا نمایش فیلم‌ها و بازدید عمومی در ایام ماه مبارک رمضان در روزهای پنجشنبه و جمعه در ساعت  ۲۱ تا ۲۲:۳۰ برای سانس اول و ۲۲:۳۰ تا بامداد برای سانس دوم امکان‌پذیر است. اگر از حضور در این مکان تجربه‌ای دارید، آن را با ایران پاتوق و خوانندگان ما در میان بگذارید.

 

ارسال شده در تاریخ 26 ژوئن 2016 توسط پاناب با موضوع گردشگری
بازدید : 2,732
دیدگاه خود را ارسال کنید ( بدون دیدگاه )

لطفا کادر زیر را تکمیل کنید *

©ایران پاتوق / تمامی حقوق محفوظ و مربوط به این سایت می باشد و کپی از مطالب ایران پاتوق حتی با درج لینک منبع ممنوع بوده و پیگیری قانونی خواهد شد.