گیاه اسطوخودوس مناسب اتاق خواب رفع مشکلات خواب و غیره

گیاه اسطوخودوس مناسب اتاق خواب گیاهی شامل رفع مشکلات خواب، افزایش تمرکز، خاصیت آرامبخشی و کاهش درد

گیاه اسطوخودوس , خواص گیاه اسطوخودوس, خاصیت آرمبخشی , اسطوخودوس  ضد استرس ,گیاه ضد استرس

مناسب اتاق خواب

گیاه اسطوخودوس , خواص گیاه اسطوخودوس, خاصیت آرمبخشی , اسطوخودوس ضد استرس ,گیاه ضد استرس
خواب را تحریک می‌کند، استرس و فشار خون را کاهش می‌دهد و ضربان قلب را آرام می‌کند

تاریخچه گیاه اسطوخودوس

در طب عامیانه، از دیرباز به عنوان ضداسپاسم، ضدنفخ، مدر و تقویت کننده‌ی عمومی به کار می‌رفته است.

از عصاره‌ی گیاه برای درمان مشکلات متفاوتی نظیر: جوش (آکنه) و میگرن استفاده می‌شود. گرچه ، تولید صفرا و جریان آن را درون روده افزایش می‌دهد، ولی مهم‌ترین استفاده آن درمان بیماری‌های صفراوی نیست.

این گیاه در برخی از قسمت‌های اسپانیا، به طور گسترده‌ای به عنوان ضددیابت مصرف می‌شود، هم چنین در برخی از فراورده‌های گیاهی ضددیابت به کار می‌رود. برگ و گل تازه‌ی گیاه را برای درمان سردرد، روی پیشانی و به منظور مداوای دردهای روماتیسمی بر روی مفاصل می‌گذارند.

برای معالجه سرماخوردگی گل‌های گیاه را بخور می‌دهند. زنان کشور شیلی، برای به جریان انداختن قاعدگی یا افزایش خون‌ریزی، چای آن را می‌نوشند.هم چنین این گیاه دارای خاصیت ضداضطراب و صفراآور نیز می‌باشد. در منابع جدید، اثر ضد دیابت برای آن نیز قائل شده‌اند معمولاً به شکل دم کرده، جوشانده، و یا روغن آن برای درمان درد عصب، به طور خوراکی و یا موضعی استفاده می‌شود.

امروزه روغن و عصاره‌ی گیاه، در رایحه‌های دارویی و لوازم آرایشی به کار می‌رود.از آن جا که روغن سنبله‌ی ارزان است، در تولید صابون مصرف می‌شود؛ هر چند نسبت به روغن اصل اسطوخودوس از کیفیت پایین‌تری برخوردار است. اسانس اسطوخودوس و اسانس تقطیر و تصحیح شده (خالص) و اسانس سنبله  گیاه اسطوخودوس در عطریات، تا غلظت 2/1 درصد به کار می‌رود. مقدار کمی از روغن گیاه (004/0 – 002/0 درصد) برای طمع غذا مصرف می‌شود.

خواص درمانی

  • درمان روماتیسم، آرتروز و نقرس
  • رفع مشکلات خواب
  • افزایش تمرکز
  •  آرامبخش، رفع افسردگی، اضطراب و استرس
  • کاهش درد
  • درمان سرماخوردگی
ارسال شده در تاریخ 7 آوریل 2018 توسط خدیجه ص با موضوع سلامتی
بازدید : 2,548
دیدگاه خود را ارسال کنید ( بدون دیدگاه )

لطفا کادر زیر را تکمیل کنید *

©ایران پاتوق / تمامی حقوق محفوظ و مربوط به این سایت می باشد و کپی از مطالب ایران پاتوق حتی با درج لینک منبع ممنوع بوده و پیگیری قانونی خواهد شد.