مصرف قرص آسپرین در چه مواردی کارساز است بیشتر بخوانید

مصرف قرص آسپرین چرا باید آسپرین را در کنار خود داشته باشید؟

مصرف قرص آسپرین آیا باید آسپرین بخورم اگر فکر کنم سکته قلبی داشته باشد ، و چه نوع آسپرین بخورم ؟

اول ، چه علائمی نشان می‌دهند که ممکن است دچار حمله قلبی شوید ؟ علامت اصلی فشار فشرده و فشرده در وسط سینه است که می‌تواند به فک و شانه‌ها و حتی پایین بازوی چپ حرکت کند . همراه با دردی که ممکن است شروع به عرق کردن و احساس ضعف کنید ، مثل اینکه ممکن است بیرون بروید و کمی نفس بکشید . در حالی که شرایط دیگر علاوه بر قلب می‌تواند موجب علائم مشابهی شود ، شما باید چنین علائمی را بسیار جدی بگیرید .
پس آسپرین بخورید . ممکن است مضحک به نظر برسد که در مواجهه با یک رویداد بالقوه خطرناک ، ما به شما توصیه می‌کنیم که ” آسپرین ” بخورید ، اما خوب مشخص شده‌است که گرفتن آسپرین می‌تواند باعث جلوگیری از اتفاق حمله قلبی در شرف وقوع شود . حتی اگر هر روز یک قرص آسپرین بخورید تا خطر حمله قلبی را کاهش دهید ، حالا آسپرین دیگری بخورید . ( این توصیه همه فرض می‌کند که شما به آسپرین حساسیت ندارید ، و این که پزشک شما به شما توصیه نکرده است که از آسپرین استفاده کنید چون برای مثال ، شما در معرض خونریزی شدید ) .
چه نوع آسپرین ? یک قرص آسپرین کامل ( 325 – میلی‌گرم ) قرص آسپرین بخورید که نباید قرص آسپرین را قورت دهید اول آن را بجوید , و بعد با یک لیوان آب آن را قورت می‌دهد . انجام این کار به سرعت به سیستم شما تزریق می‌شود , که این چیزی است که شما می‌خواهید . در یک حمله قلبی قریب‌الوقوع , یک لخته خونی در یکی از شریان‌های قلب شکل می‌گیرد و باعث مسدود شدن منبع خون به بخشی از قلب شما می‌شود . آسپرین می‌تواند قبل از آسیب دائمی به قلب , لخته را حل کند .
اگر مشخص شود که علائم شما ناشی از حمله قلبی در شرف وقوع نیستند ، بسیار خوب است . جویدن قرص آسپرین می‌تواند زندگی شما را نجات دهد .

درباره حمله قلبی علاوه بر احساس درد در بازوی چپ، علائم دیگری برای حمله قلبی وجود دارند:

درد شدید در چانه
حالت تهوع و تعریق زیاد نیز باید مورد توجه قرار گیرد.

ممکن است در زمان حمله قلبی هیچ دردی در قفسه سینه احساس نشود حدود 60% افراد که در خواب دچار حمله قلبی شده اند، هرگز بیدار نشده اند !

مصرف قرص آسپرین
هر چند اگر چنین اتفاقی رخ دهد ممکن است درد قفسه سینه فرد را از خواب عمیق بیدار کند، در اینصورت بلافاصله دو عدد آسپرین را در دهان خود حل کرده و با مقداری آب آنرا ببلعید سپس به یکی از همسایگان و یا یکی از بستگان که محل سکونتش در فاصله بسیار نزدیک از شماست تلفن کرده و بگویید دچار حمله قلبی شده و دو عدد آسپرین مصرف کرده اید !

▫️روی یک صندلی دسته دار یا مبل بنشینید و منتظر ورود آنها باشید و به هیچ وجه دراز نکشید !!!

 

ارسال شده در تاریخ 6 فوریه 2020 توسط خدیجه ص با موضوع مطلب علمی
بازدید : 845
دیدگاه خود را ارسال کنید ( بدون دیدگاه )

لطفا کادر زیر را تکمیل کنید *

©ایران پاتوق / تمامی حقوق محفوظ و مربوط به این سایت می باشد و کپی از مطالب ایران پاتوق حتی با درج لینک منبع ممنوع بوده و پیگیری قانونی خواهد شد.