شنا کردن چه میزان کالری می سوزاند و نتیجه آن در کاهش وزن

شنا کردن چه مقدار کالری  می سوزانید ، زمانی که شما شنا می‌کنید ؟

شنا کردن فقط یک فعالیت تابستانی سرگرم‌کننده نیست . این برای قلب و لحن ماهیچه‌ای شما خوب است . همچنین ممکن است برای کاهش وزن نیز خوب باشد . اما همانند تمام انواع ورزش ، متعادل کردن آن با رژیم غذایی مناسب برای از دست دادن وزن حیاتی است .

چقدر کالری در حال سوختن است

میزان کالری که بدن شما برای انرژی می‌سوزاند به عنوان سوخت و ساز شما شناخته می‌شود . زمانی که ورزش می‌کنید ، متابولیسم شما افزایش می‌یابد . این چقدر تاثیر دارد و چقدر طول می‌کشد تا به عوامل مختلفی از جمله جنسیت ، ترکیب بدن و فعالیت‌هایی که انجام می‌دهید بستگی دارد .
تام هالند می‌گوید : ” یک فرد ۱۵۰ پوندی در طی یک ساعت با سرعت متوسط حدود ۴۰۰ کالری در طی یک ساعت با سرعت متوسط و ۷۰۰ کالری در یک مسابقه قوی می‌سوزاند . ” این اعداد برای همه صادق نیستند . هلند می‌گوید که تعداد کالری که وقتی شنا می‌کنید به عواملی که شامل موارد زیر هستند بستگی دارد :
مدت
سرعت و نیرو مندی
ضربه ها
وزن
بهره‌وری شنا
شروع به کار
با ۱۰ تا ۳۰ دقیقه شنا کنید، ۱ تا ۳ بار در هفته .
هر هفته ۵ دقیقه به زمان شنا اضافه کنید .
ضربه‌های خود را تعویض کنید تا ماهیچه‌های بیشتری تمرین کنید .

کدام ضربه بیش‌ترین کالری را سوزاند ؟

وقتی سریع‌تر شنا می‌کنید و فاصله بیشتری را پوشش می‌دهید ، کالری بیشتری مصرف می‌کنید . سریع‌ترین ضربه شنا – حرکت آزاد – پتانسیل جذب بیشتر کالری را دارد . اما این به آن معنا نیست که شما هر بار که وارد استخر می‌شوید ، باید آزاد شوید .
تعداد کالری که شما سوختگی دارید به مدت و دفعات کاهش پیدا می‌کند . اگر شنای کرال را به شنای آزاد ترجیح می‌دهید ، ممکن است بیشتر شنا کنید . هم چنین ممکن است بیشتر سازگار باشند و کالری بیشتری بسوزانند .
هلند پیشنهاد می‌کند کاری را که به احتمال زیاد می‌خواهید براساس یک اساس استوار انجام دهید انجام دهید ؛ همچنین حرکت‌های شما را هم ترکیب کنید تا بیشتر ماهیچه کار کنید و اشیا را جالب نگه دارید .

شنا کردن
شروع به کار
زمانی که هر برنامه ورزشی را شروع می‌کنید ، بهتر است بهترین روش‌ها را بدانید تا رژیم غذایی خود را ایمن و مولد نگه دارید . هلند به کندی شروع به کار می‌کند .
سرعت ، مدت ، فرکانس
سوزاندن کالری به سرعت / فاصله ، مدت‌زمان و فرکانس بستگی دارد .
ضربه ها مانند شنای پروانه آسان‌تر است و ممکن است کالری بیشتری نسبت به چند دور از شنای آزاد مصرف کند چون ممکن است برای یک دوره طولانی شنای پروانه را انجام دهید .
زمانی که شنا می‌کنید ، به تدریج رشد کنید . زمانی که خیلی زود کار می‌کنید ، خطر آسیب افزایش می‌یابد ، حتی اگر ورزش یک ورزش بدون ضربه باشد .
با یک تا سه شنا در هفته شروع کنید ، برای هر کدام ۱۰ تا ۳۰ دقیقه . هر هفته ۵ دقیقه دیگر هم اضافه کنید .
هلند تاکید می‌کند که هر زمان که نیاز است استراحت کردن مهم است . در ابتدا ممکن است یک دست شنا کنید ، استراحت کنید و یک دور دیگر شنا کنید و این الگو را در طول ورزش ادامه دهید .

رژیم غذایی شناگر

اگر کاهش وزن هدف شما است ، شما می‌خواهید یک کسری کالری درست کنید که به شما انرژی کافی برای ورزش کردن ورزش می‌دهد .
هلند خوردن حداقل ۳۰ دقیقه قبل از ورزش را توصیه می‌کند که قرار است بیش از یک ساعت طول بکشد . کربوهیدرات منبع انرژی بدن ما است . هلند غذا خوردن را خیلی زود بعد از ورزش کردن توصیه می‌کند . بهتر است کمی پروتئین کم‌چرب و مقدار کمی از کربو هیدرات‌ها را بخورید .
ممکن است وقتی از استخر خارج می‌شوید ، گرسنه باشید ، اما این کار برای رسیدن به خانه به سمت خانه شما را توجیه نمی‌کند . یک اسنک پس از ورزش بردارید تا شما را تا جایی که می‌توانید به آشپزخانه ببرید ، نگه دارید .

چه بخواهید شنا کردن را برای ورزش و یا کاهش وزن امتحان کنید ، بهتر است که آهسته حرکت کنید . اگر شدت و فرکانس شنا را به تدریج افزایش دهید ، خطر آسیب را کاهش خواهید داد.
همچنین برای پیدا کردن یک ضربه که از آن لذت می‌برید ، مهم است ، که باعث می‌شود بیشتر و بیشتر شنا کنید .
و مطمئن شوید که شما به اندازه کافی غذای مناسب بخورید می‌توانید به کمبود کالری کمک کنید در حالی که مطمئن شوید که انرژی کافی برای ورزش تان دارید .

بیشتر بخوانید :        فواید شنا کردن در آب تاثیر ورزش های درون آب بر سلامت بدن
ارسال شده در تاریخ 15 فوریه 2020 توسط خدیجه ص با موضوع مطلب علمی
بازدید : 723
دیدگاه خود را ارسال کنید ( بدون دیدگاه )

لطفا کادر زیر را تکمیل کنید *

©ایران پاتوق / تمامی حقوق محفوظ و مربوط به این سایت می باشد و کپی از مطالب ایران پاتوق حتی با درج لینک منبع ممنوع بوده و پیگیری قانونی خواهد شد.