نگهداری کاکتوس گوش خرگوشی گیاهان کاکتوس خانگی

نگهداری کاکتوس گوش خرگوشی و شرایط رشد آنها

نگهداری کاکتوس گوش خرگوشی بومی مکزیک دسته‌های را رشد می‌دهد که بزرگ‌تر از 60 سانتی متر  ارتفاع ندارند اما می‌توانند در طول زمان تا یک ونیم متر رشد کنند . شکوفه‌های زرد کمرنگ به دنبال میوه‌های قرمز و خوراکی در گیاهانی است که روز کامل خورشید را دریافت می‌کنند .

اپونتیا میکروداسیس (Opuntia Microdasys) یا کاکتوس گوش‌ خرگوشی (Bunny Ears Cactus) که به‌خاطر ظاهرش چنین لقب گرفته است، اصالتی مکزیکی دارد. این گیاه دو پد دارد که به‌شکل گوش‌های خرگوش هستند. این پدها پُر از خارهای قهوه‌ای هستند و باید در برخورد با آنها مراقب باشید. کاکتوس گوش‌ خرگوشی نهایتا تا یک متر رشد می‌کند، به همین خاطر مناسب فضای خانه است. این کاکتوس هر سه تا چهار هفته آب می‌خواهد و اگر نور کافی داشته باشد، در تابستان گل‌های سفید و میوه‌های بنفش می‌دهد.
نور : آفتاب کامل
آب : مرطوب کننده، خیس و خیس
گونه‌های رنگ : زرد کم‌رنگ

نگهداری کاکتوس گوش خرگوشی

 

چگونهاز کاکتوس گوش خرگوشی مراقبت کنیم؟

استفاده از یک گل خانگی معمولا ً به عنوان یک تعهد گرم و فازی به نظر می‌رسد ، به خصوص به این دلیل که همان گیاه بال فرشته  نامیده می‌شود .این گل کاکتوس به نحو احسن به عنوان یک گیاه خانگی کوچک‌تر عمل می‌کند ، تا زمانی که شما شرایط بیابانی طبیعی خود را تا جایی که ممکن است تقلید کنید .
نور ، دما و رطوبت
یک نقطه نزدیک یک پنجره به سمت جنوب ، پنجره بدون مانع به احتمال زیاد به نیازهای حیوانات برای آفتاب روشن و روشن نیاز دارد . پنجره با نوردهی غربی یا شرقی به عنوان انتخاب‌های دوم و سوم عمل می‌کند . در حالی که گوش‌های به طور فعال در حال رشد در برابر درجه‌حرارت داخلی تابستانه تا 37 درجه سانت گراد است ،  انتظار دارند که به گل تبدیل شود مگر این که دماهای زمستانی بین 8تا 13 درجه سانتی گراد را فراهم کنید . بدون توجه به فصل ، رطوبت در محدوده ۱۰ تا ۳۰ درصد را دوست دارد . در نهایت ، اگر هیچ یک از پنجره‌های شما نور کافی فراهم نکند ، گیاه را ۶ اینچ زیر یک لامپ فلورسنت سفید سرد برای ۱۴ تا ۱۶ ساعت در روز قرار دهید .
گلدان و رشد متوسط
یک گوش‌های بزرگ رو به رشد به سرعت باید تخلیه شود . از مخلوط ساخت گلدان تجاری استفاده کنید و یا خود را با ۴۰ درصد ضد عفونی کردن خاک ضد عفونی کنید که ۴۰ درصد آن‌ها شن و ۲۰ درصد خزه نارس هستند. بهترین شرایط برای کاکتوس شما یک کوزه گلی است که کمی بزرگ‌تر و عمیق‌تر از سیستم ریشه گیاه است . این دستگاه باید دارای حفره‌های خالی باشد چون یک قابلمه بدون آن‌ها ، یا یک قابلمه که بیش از حد بزرگ باشد ، می‌تواند آبیاری مناسب را غیر ممکن کند .
الزامات آب
به عنوان یک کاکتوس دوست‌دار گرما که در فضای باز در بخش کشاورزی در مناطق پرطاقت خوب  رشد می‌کند ، گوش‌های خرگوش ریشه سطحی دارد که برای ثبت کوچک‌ترین بارش مناسب است . زمانی که به یک گلدان محدود می‌شود ، ریشه‌ها مستعد پوسیدگی هستند اگر به طور مداوم مرطوب نگه‌داشته شوند . صبر کنید تا زمانی که آب تا 2-3سانتی متر  بالا رشد کرده قبل از اینکه آب را از سوراخ‌های زهکشی  جاری کند ، خشک شود . زمانی که گیاه  به طور فعال بین بهار و پاییز رشد می‌کنند ، آبیاری منظم ضروری است . زمانی که گیاه به نهفتگی زمستانی وارد می‌شود، هر سه‌تا چهار هفته یک‌بار رشد می‌کنند .

نگهداری کاکتوس گوش خرگوشی
کوددهی گوش‌های خرگوشی

کاکتوس گوش خرگوشی از تغذیه با مایع ،  ۲۰ به یک  کود گیاهی خانگی – نیمی از قدرت توصیه‌شده ، که معمولا ً ۱ / ۲ قاشق چای خوری کود در هر گالن آب است ، رقیق شد . یک جایگزین – – اگر گیاه را به شکوفه کردن تشویق می‌کنید – – استفاده از کود شیمیایی ۵ – ۱۰ – ۱۰ است . در هر صورت ، گیاه رو به رشد فعال را با هر آبیاری دیگری بارور کنید . افزایش بیشتر آن ممکن است رشد بیش از حد سریع را تحریک کرده و یا به لایه‌های بد شکل منجر شود.

آفات
کرک دار، خستر سفید بخش‌بندی شده و حشرات در مقیاس نانو به حیوان تبدیل می‌شوند تا شیره درخت را تخلیه کنند . برای کنترل آفات  استفاده از پنبه با پنبه در ۷۰ درصد ایزوپروپیل الکل را کاهش می‌دهد .

انتظار داشته باشید که در ظرف یک یا دو سال یک اندازه بزرگ‌تر از دو گوش در ظرف داشته باشید . ریشه آن به زمان برای بازیابی از این حرکت نیاز دارد ، پس یک هفته صبر کنید تا به آرامی آن را آبیاری کنید و دوباره آن را به سمت خورشید هدایت کنید . کود شیمیایی برای حداقل یک ماه بعد از این که تکثیر را عوض کرد. هنگام تعویض ، از یک روزنامه یا فرش کهنه استفاده کنید تا از لمس گیاه جلوگیری کنید .

مراقبت گل کاکتوس کریسمس گیاهی با شکوفه های زیبا در زمستان
ارسال شده در تاریخ 4 آوریل 2020 توسط خدیجه ص با موضوع گوناگون
بازدید : 1,562
دیدگاه خود را ارسال کنید ( بدون دیدگاه )

لطفا کادر زیر را تکمیل کنید *

©ایران پاتوق / تمامی حقوق محفوظ و مربوط به این سایت می باشد و کپی از مطالب ایران پاتوق حتی با درج لینک منبع ممنوع بوده و پیگیری قانونی خواهد شد.