نگهداری از گل پول چینی شرایط رشد و پرورش این گل خانگی

نگهداری از گل پول چینی با برگ‌های گرد و ضخیم و سبز

نگهداری از گل پول چینی برگ‌های دایره‌ای به وفور در خاک متوسط و نور غیر مستقیم تولید می‌شوند . این گل های قدیمی پول چین یک عادت آبشاری دارند که در سبدهای آویزان شده بزرگ به نظر می‌رسد .
نور غیر مستقیم : نور غیر مستقیم
آب : آبیاری منظم
انواع رنگ : سبز

نگهداری از گل پول چینی

مراقبت از گل پول چینی

موسسه دوستی ( کیک – لی – هوم ) , گلدان دوستی ( یا گلدان پول چین ) یک گوهر واقعی است . خیلی بازیگوش است , خیلی هم خوشایند . این گیاه مثل دیوانه‌ها رشد می‌کند و نوزادان کوچک رشد می‌کند تا بتوانید آن را با دوستان به اشتراک بگذارید ! هر بار که به من نگاه می‌کنم , بی‌اختیار لبخند می‌زنم . شکل عجیب آن‌ها مانند هیچ گیاه دیگری نیست .

این گیاه قابل‌ ملاحظه عضوی از خانواده گزنه است , مراقبت شما در مقابل شما آسان است . گل پول چینی نیاز به تغییر دست ندارد – هوا را برای آزادی تصفیه می‌کند . این هوا ( سطح تمیز کننده کم‌تر از ۱۰ متر مربع ) نیست , پس واقعا ً به خود مدیون هستید که تعداد زیادی از آن‌ها را در خانه خود داشته باشید . خوشبختانه , گرفتن برش از آن آسان است و به آسانی کل خانه شما را اشغال خواهد کرد .

رنگ‌ها و شکل‌ها
گیاه پول چین را می‌توان با برگ‌های گرد و گرد شناسایی کرد . سبز ، ضخیم ، ضخیم و سبز : ( از این رو نام جایگزین گیاه کلوچه‌ای بر ساقه‌های بلند ، نازک و قرمز وجود دارد .  این گیاه نادر به ارتفاع ۴۰ سانتی‌متر رشد می‌کند و وقتی بزرگ‌تر می‌شود ساقه‌ها تغییر می‌کنند .

نگهداری از گل پول چینی

گلدان : من متوجه می‌شوم که یک محرک رشد واقعا ً می‌تواند رشد را تشویق کند . دادن به آن باعث می‌شود که توله‌ها بیرون بروند . برای جلوگیری از پوسیدگی ریشه , از یک گلدان با یک سوراخ زه‌کشی استفاده کنید . اگر یک گلدان دارید که دوستش دارید و یک سوراخ ندارید , این مته‌های دریل برای حفر یک سوراخ در کف ظرف سفالی بزرگ هستند .
من عاشق گلدان پلاستیکی قابل‌اعتماد هستم که می‌توانید در مغازه یا گلخانه خود خرید کنید . آن‌ها سودمند و ساده هستند . کوتا بسیار عالی است چون خاک رس طبیعی است و به خاک اجازه می‌دهد که کمی تنفس کند , برخلاف یک گلدان پلاستیکی . من اشتباه نمی‌کنم , شما می‌توانید از یک گلدان پلاستیکی یا یک گلدان دار سنگین ( که یک گودال آب دارد ) استفاده کنید , اما اگر به طور تصادفی بر روی ناخن‌های خود بمالید , کوتا سریع‌تر و سریع‌تر خشک می‌شود . اگر یک گلدان تزیینی دارید که دوست دارید ( من چند عکس در عکس دارم ) , آن وقت به سادگی ظرف سفالی خود را درون آن فرو کنید . من ظرف سفالی را از یکی از آن‌ها بیرون خواهم آورد .
نگهداری از گل پول چینی برای تمیز کردن شکم خود , چند سنگ را در کف آن بریزید ( در حدود ۶۰ اینچ ) . این سنگ‌ها به زه‌کشی کمک می‌کنند و به گیاه شما کمک خواهند کرد تا دچار پوسیدگی ریشه نشوند . برای خاک , از کیفیت و ترکیب گلدان استفاده می‌کنم . گلخانه محلی شما باید این را داشته باشد یا می‌توانید برخی را در فروشگاه سخت‌افزار محلی خود انتخاب کنید . مخلوط من کمی ماسه ریز دارد . ما چند ماهی نسبتا ً مرطوب داریم که در آن‌ها زندگی می‌کنم , بنابراین شن به خشک کردن گیاه کمک می‌کند .

آب دادن : شما باید آن را به طور متوسط آب دهید ، اما روی آبی قرار ندارید . این گل دوست دارند بین آبیاری خشک شوند و دوست ندارند که خیس بمانند . انگشتم را در خاک فرو می‌کنم و لگن را هم بلند می‌کنم تا ببینم هنوز از آخرین آب آبیاری ، سنگین است یا نه . اگر لمس کردن برای لمس کردن احساس خشکی داشته باشد ، دوباره آن را آب می‌کنم  .

من به صورت هفتگی به خودم آب می‌دهم . اگر من گیاه را چک کنم و هنوز هم مرطوب است ، چند روز دیگر صبر می‌کنم و دوباره چک می‌کنم .

زمانی که آن را آبیاری کردید ، مطمئن شوید که آب اضافی را که در غذای پایین خود می‌گیرد خالی کنید . اگر کثیفی بیش از حد خیس و خیس باقی بماند ، ریشه‌ها به طور واقعی تجزیه می‌شوند که به احتمال زیاد منجر به مرگ گیاه می‌شود . من مستعد آبیاری زیاد هستم و برای مهار نیاز به ” پرورش ” ( که به آبی معروف است ) کمی به من کمک کرده‌است .

نور : نور را دوست دارد ! نور خورشید غیرمستقیم روشن چیزی است که آن نیاز دارد . این یعنی چی ؟ اگر شما را روی ایوان جلویی بگذارید ، نور خورشید بر روی آن می‌تابد ، سپس آن نور مستقیم خواهد بود و خواهد سوخت .
آن‌ها را در خانه نگه دارید ، نزدیک یک پنجره روشن ( که نور غیر مستقیم است ) . من آن را در درخشان‌ترین پنجره خانه‌ام قرار دادم و آن‌ها آن را دوست دارند .

به نظر می‌رسد که آن‌ها هوای تابستان را دوست دارند و به زیبایی در حال رشد هستند ! به محض اینکه دما شروع به افت کرد ، آن وقت آن‌ها را به داخل خواهم آورد . نکته دیگر در مورد نورپردازی این است که از نور پیروی کرده و به سمت آن خم می‌شوند . دیدن آن‌ها برای رسیدن به پنجره مثل این است که می‌خواهند آزاد شوند ! من هر آب‌پاش را به خودم می‌دهم و این کار کمک می‌کند که آن‌ها را صاف و متعادل نگه دارم . تمیز نگه داشتن برگ‌ها به آن‌ها کمک می‌کند تا نور بیشتری دریافت کنند . از یک پارچه مرطوب استفاده کنید و به آرامی هر گونه گرد و غبار را بمالید تا برگ‌ها سالم و تمیز باشند .

تکثیر کردن : یکی از بهترین بخش‌های یک گیاه پول چینی این است که چگونه گیاهان نوزاد را تولید می‌کند !
همان طور که  گل پول چینی بالغ می‌شود ، کودکان کوچک از خاک بیرون خواهند آمد یا از ساقه ( نزدیک کثیفی ) رشد خواهند کرد . این نوزادان ” جوانه ” خوانده می‌شوند و جوانه در واقع از سیستم ریشه رشد می‌کنند و از روی خاک بیرون می‌آیند . وقتی the شروع به رشد می‌کنند ، شما می‌توانید آن‌ها را از گیاه مادر جدا کنید یا بگذارید رشد کنند . اجازه دادن به آن‌ها یک گیاه مادر کامل ایجاد می‌کند ( که زیباست ) !

مراقبت از فیکوس لیراتا با برگ های ویلونی بسیار زیبا
ارسال شده در تاریخ 26 مارس 2020 توسط خدیجه ص با موضوع گوناگون
بازدید : 1,441
دیدگاه خود را ارسال کنید ( بدون دیدگاه )

لطفا کادر زیر را تکمیل کنید *

©ایران پاتوق / تمامی حقوق محفوظ و مربوط به این سایت می باشد و کپی از مطالب ایران پاتوق حتی با درج لینک منبع ممنوع بوده و پیگیری قانونی خواهد شد.