مراقبت از گل ژربرا در گلدان و پرورش این گیاه زیبا و گلدار

مراقبت از گل ژربرا و شرایط رشد و نگهداری از آن

مراقبت از گل ژربرا ,( ژربرا ) یک گیاه اثیری برای اکثر افراد است . انتظار نداشته باشید که این تبعه افریقای جنوبی همه نوع توهین را تحمل کند , مانند کمبود نور یا آب کم , روشی که یک گیاه ماری و یا یک گیاه هرزه . به شکل یک گل شاخه بریده خیلی بلند فکر کنید : آب‌نبات چشمی موقت که در نهایت باید تسلیم شود .

گل ژربرا در شرایط گلخانه مورد ناز و ناز پرورده می‌شوند . با این حال ارزش آن برای داشتن یک گلدان با چنین شکوفه‌های زیبا ارزش دارد . در حالی که این کار ادامه دارد , حتی می‌تواند کار بزرگی برای حذف آلاینده‌ها از هوا انجام دهد .

مراقبت از گل ژربرا

گل‌های  ژربرا آن قدر رنگ شده‌اند که گاهی اوقات شما را شگفت‌زده می‌کند . گل ژربرا در خانواده استر در کنار آفتابگردان ( asteraceae ) قرار دارد و بومی آفریقای جنوبی است . با این حال , آن گل‌های ژربرا که امروزه می‌بینیم نتیجه تکنیک‌های دورگه‌سازی است که گل‌های بزرگ گلی را تولید می‌کنند که معمولا ً گل‌های بریده در گل دیده می‌شوند . گل‌های داودی را می‌توان از بذر در فضای باز در هر دو گلدان و بس‌ترهای باغ پرورش داد , اما آن‌ها فراست ندارند .
گل‌های بزرگ گل ژربرا , گلبرگ‌های شعاعی در اطراف شاخه‌ای از گل‌های سیاه یا سیاه دارند . چهار کلاس مختلف وجود دارد : یک گل , گل نیمه دوبل , گل‌های دابل گل و گل‌های عنکبوت . هر کلاس تعداد , موقعیت و نوع گلبرگ‌ها را مشخص می‌کند . برگ‌های گیاه در آب است و اغلب دندان دارند .

چگونگی رشد گل‌های ژربرا

گل‌های ژربرا به عنوان نقطه شروع به فروش می‌رسند , اما بیشتر گونه‌ها می‌توانند به راحتی از بذر رشد کنند . با این حال , آن‌ها از بذر سرعت می‌گیرند و این گزینه اقتصادی را فقط در شرایط گرم‌تر امکان‌پذیر می‌سازد .
قبل از آخرین یخ‌بندان , بذرها را در داخل خانه شروع کنید . بذر افشاندن بذر در گلدان‌های کاغذی یا کاغذی از زمان کاشت بذر, تمایلی به تخریب ریشه‌های آن‌ها از طریق نشاکاری نداشت .
بذرهای موجود در بالای خاک را به جای اینکه آن‌ها را زیر آن دفن کنند , فشار دهید .
ظرف را با پلاستیک بپوشانید تا خاک و بذر نوردهی شده را مرطوب نگه دارید .
بذرهای کاشته‌شده خود را در یک نقطه گرم و آفتابی قرار دهید و حدود ۲ تا ۴ هفته برای جوانه‌زنی صبر کنید .
پس از گذشتن همه خطر یخ‌بندان , نهال خود را در فضای باز پیوند دهید . یک محل تخلیه خوب با نوردهی خوب انتخاب کنید .
گیاهچه‌ها را در زمین می‌کارند تا تاج در اینچ بالاتر از خط خاک قرار گیرد . یا اگر در حال برنامه‌ریزی برای آوردن گل‌های ژربرا در داخل زمین هستید , یک گلدان را به زمین بیندازید و بعد آن را بلند کنید . این نسبت به ریشه‌ها کم‌تر مخرب خواهد بود .
برای نگه داشتن گیاه شکوفا شد . و اگر گیاهان شما انبوه شده‌اند , برخی از برگ‌های مرکز جمع شده‌اند تا نور بیشتری ایجاد کنند.
نور
گل‌های ژربرا به آفتاب کامل نیاز دارند , اما گرمای شدید را دوست ندارند . گفته می‌شود آفتاب صبحگاهی را در مناطق گرم‌تر و آفتاب کامل در اقلیم‌های خنک‌تر فراهم می‌کند . سعی کنید گیاه را در نزدیکی یک دیوار یا دیوار سنگی بکارید که بازتاب گرما بر روی گیاه باشد .
خاک مناسب برای مراقبت از گل ژربرا 
بس‌تر خود را با خاک غنی , با مواد آلی بالا , شروع کنید . بهترین حالت در خاک کمی اسیدی با ph  5.5 تا 6.5 , بالاتر از این می‌تواند باعث یرقان سفید شود که با نوارهای زرد در برگ‌ها نشان می‌دهد . اگر ph کم باشد , لکه‌های سیاه یا لکه بر روی برگ‌ها ظاهر خواهند شد .
آب

گل ژربرا در حدود یک اینچ در هفته به آبیاری منظم نیاز دارند . آب تنها زمانی که خاک یک اینچ و یا دو اینچ پایین‌تر از سطح است آب را خشک می‌کند . این گله‌ای لادن ممکن است به آبیاری مکرر نیاز داشته باشند، در حالی که ابتدا آن‌ها را از دانه و در دوران داغ و خشک ایجاد می‌کنند .
دما و رطوبت برای مراقبت از گل ژربرا

این گل‌ها دمای سرد زمستانی حدود ۴۵ تا ۵۰ درجه فارنهایت و آفتاب کامل را ترجیح می‌دهند . این گیاه را در طول زمستان روی آبی قرار ندهید ، چون گیاهان در سرما راکد می‌شوند و تنها یک‌بار و یک ماه در طول این مرحله به آبیاری جزئی نیاز دارند .
کود
میزان کود شیمیایی شما به کیفیت خاک شما بستگی دارد . برای جلوگیری از شکوفه دادن آن در تمام تابستان ، تغذیه ماهانه با یک محلول در آب ، کود شیمیایی و یا افزودن یک کود آلی به دور ریشه‌ها توصیه می‌شود .

خرید گیاهان به عنوان نهال امکان انتخاب بیشتر را فراهم می‌آورد ، چون پرورش ماهی از طریق فرهنگ بافت انجام می‌شود . به دنبال گل‌های ژربرا با برگ‌های سبز روشن و گل‌های زرد کم‌رنگ و یا انتخاب یک گل سرخ یا زرد برای یک هیبرید با شکوفه فریبنده نگاه کنید .

مراقبت از گل ژربرا

کاربردهای منظره‌ای
رنگ‌های برجسته ژربرا باید به دقت در بس‌تر گل‌ها با رنگ‌های ظریف ادغام شوند . آن‌ها در مقایسه با گیاهان ساده با شکوفه‌های سفید یا کم‌رنگ و شاخ و برگ‌های لطیف به بهترین شکل کار می‌کنند . هم چنین رنگ‌های مکمل و مکمل یکدیگر کنتراست خوبی دارند . برای بازی کردن رنگ‌های برجسته ، ژربرا با گیاهان که شاخ و برگ‌های زرد دارند ، مانند علف‌های کوتاه گلهای آبی یا میخ مانند ، بی‌باکیژربرا را نیز آشکار می‌کنند . و البته ، شما همیشه می‌توانید ژربرا  را خودشان پرورش دهید . آن‌ها به راحتی یک گلدان را برای یک بیانیه رنگارنگ پر می‌کنند .
زمانی که گل‌ها کاملا ً باز هستند ،گل ژربرا را ببرید ، اما مرکز همچنان محکم باقی می‌ماند . ساقه‌ها به اندازه شما آب خواهند داشت اما آب بسیار زیاد زمان نمایش را کوتاه خواهد کرد . آن‌ها را در یک اینچ آب قرار دهید و به اندازه کافی بیشتر اضافه کنید .

نگهداری دراسنا بلالی و شرایط پرورش این گیاه زیبا

 

ارسال شده در تاریخ 25 مارس 2020 توسط خدیجه ص با موضوع گوناگون
بازدید : 535
دیدگاه خود را ارسال کنید ( بدون دیدگاه )

لطفا کادر زیر را تکمیل کنید *

©ایران پاتوق / تمامی حقوق محفوظ و مربوط به این سایت می باشد و کپی از مطالب ایران پاتوق حتی با درج لینک منبع ممنوع بوده و پیگیری قانونی خواهد شد.