مراقبت از گل پوتوس گیاه محبوب بسیار ساده و آسان برای رشد

آنچه در این مقاله از ایران پاتوق می خوانید

مراقبت از گل پوتوس گیاه محبوب بسیار ساده و آسان برای رشد

مراقبت از گل پوتوس گیاهی پر طرفدار است که دارای گونه های زیادی می باشد که از نمونه های آن به پوتوس سبز، عشقه شیطان، ملکه طلایی، ملکه مرمری و پیچ نقره ای می توان اشاره کرد.

رشد بسیار ساده و بسیار آسان برای رشد , یک گیاه محبوب خانه است که به خاطر ساقه‌های بلند و طویل آن معروف است که می‌تواند تا 30 متر یا بیشتر رشد کند .
بریدن ساقه‌ها دو بار در سال طول می‌کشد تا بوته پرپشت و پر شود . برش درست بعد از یک‌گره برگ ( مکانی که برگ به ساقه متصل است ) ساقه را به شاخه تحریک می‌کند و گیاه فولر را به شما می‌دهد .
برگ‌های براق و زرد رنگ سبز می‌شوند و با زرد یا سفید رنگ می‌شوند . اگر چه این گیاه به خوبی نور کم را تحمل می‌کند, اما برگ‌ها ممکن است باعث از بین رفتن آن‌ها شود . در نور ملایم یا روشن بهتر به نظر می‌رسد . این یک کارخانه بسیار عالی است زیرا تحت نور فلورسنت به خوبی رشد می‌کند .

یکی از بهترین گیاهان و مراقبت از گل پوتوس برای حذف فرمالدهید در هوا است که از فرش و سایر مواد در خانه‌هایمان حاصل می‌شود . زیبایی , نگهداری و تمیز کردن هوا .
آن ساقه‌های کشیده زیبا را در یک کارنده های آویزان نشان دهید .
یا می‌توانید آن را برای بالا رفتن تمرین کنید . یک کوهنورد در زیستگاه بومی مناطق گرمسیری خود , ریشه‌های هوایی دارد که می‌تواند برای بالا رفتن از یک پشته خزه یا یک داربست تربیت شود . از مغازه گل‌فروشی برای نگه داشتن تاک‌ها به جای خود استفاده کنید در حالیکه آن‌ها رشد می‌کنند و خود را در اطراف تکیه‌گاه نگه می‌دارند .
در بهار به آن نیاز داشت . شما می‌توانید رشد خود را با بریدن درختان مو و هرس کردن تا یک سوم ریشه‌های آن کنترل کنید . اگر می‌خواهید آن را کوچک نگه دارید , آن را در یک ظرف هم‌اندازه بریزید .
سمی است ? بله . این گیاه حاوی یون کلسیم است که برای گربه‌ها و سگ‌ها سمی است . اگر خورده شود می‌تواند باعث سوزش شدید دهان , زبان و لب‌های , آب ریختن بیش از حد , استفراغ و مشکل بلع شود . اگر حیوان خانگی شما این حیوان را خورده و علائم بیماری را نشان می‌دهد , سریعا ً با دامپزشک تماس بگیرید .

برگ‌ها اغلب سبز هستند . زمانی که نور کافی دریافت نکنند , برگ‌های خود را از دست خواهند داد . گیاه خود را در جایی نگه دارید که در معرض نور آفتاب مستقیم و غیر مستقیم قرار گیرد . اگر گیاه شما برگ‌های جدید سبز رنگ است , نگران نباشید . این طبیعی است – – به همان اندازه که سن شان متفاوت است .
ساقه‌ها با چند برگ خشک می‌شوند . ساقه اغلب برگ‌های خود را در نزدیکی پایه گیاه می‌ریزند . این ایده خوبی است که از ساقه‌های بلند مدتی فاصله بگیرید تا شاخ و برگ درختان را پر کنید . ساقه‌ها که اغلب عریان هستند می‌توانند در سطح خاک قطع شوند .

باید دقت داشت در مدلهای ابلق این گیاه نیاز به نور بیشتر است، در غیر این صورت برگهای گیاه سبز می شود. برگ های قلبی شکل ابلق پوتوس روی شاخه هایی می رویند که بسیار سریع رشد می کنند و خاصیت بالا رونده دارند. پوتوس به راحتی تکثیر می شود و ارزان قیمت است.مقاوم به رطوبت کم محیط است و در صورتیکه رطوبت بسیار بالا باشد، برگ‌ها خیلی پهن و درشت می شوند. مراقبت از گل پوتوس

مراقبت از گل پوتوس

 

توضیحات

پوتوس با نام علمی Epipremnum aureum که پتوس یا لوکژ نیز بدان گفته می شود از گیاهان بومی جزایر سلیمان و از خانوادۀ گل شیپوریان است. این گیاه از جمله گیاهان بالارونده به شمار می آید و مراقبت از آن بسیار آسان است. برگ های پوتوس قلبی شکل است .این گیاه در محیط‌ های مختلف به خوبی رشد کرده و پرورش می‌یابد. سرعت رشد پوتوس بسیار زیاد است و به تنهایی قادر است که یک اتاق را در زمان کمی تبدیل به یک جنگل کند. آن‌ها به‌‌ همان اندازه که نورِ غیر مستقیم و درخشان آفتاب را دوست دارند، در نورِ کم نیز به خوبی رشد می‌کنند. همچنین می‌توانند در یک لیوان آب و یا یک گلدان خاک خشک به زندگی خود ادامه دهند.

مراقبت از گل پوتوس

برگ‌های سفید ناشی از خاک خشک است . اگرچه این گیاه پس از یک نوشیدنی خوب ، به طور منظم آب می‌خورد، اما به طور مرتب آب می‌خورد .
آبیاری زیاد تنها چیزی است که این گل را می‌کشد و ازبین می برد.. به خاک اجازه دهید که کمی بین خیس و خشک شود . آیا ساقه‌ها زرد و نرم هستند ؟ نشانه‌ای از پوسیدگی ریشه‌ای است . ممکن است گیاه شما خیلی دور باشد . اگر هر یک از ساقه‌ها هنوز سبز و سالم هستند ، برش ساقه برای گیاهان جدید تکثیر می‌شوند و گیاه پژمرده و خاک خیس را رها می‌کنند .
پشه‌های کوچک عاشق مخلوط‌های خیس از گلدان بودند . به دنبال این مگس سیاه کوچک باشید – مثل حشراتی که روی زمین می‌خزیدند . راه‌هایی برای خلاص شدن از پشه‌های قارچ در اینجا پیدا کنید .
خاک : مخلوط کردن با کیفیت خوب ، مخلوط کردن گلدان .
کود : خوراک هر دو هفته فصل بهار با یک کود حل محلول در آب حل می‌شود که به نصف کاهش می‌یابد . در زمستان ، ماهانه غذا بخورید .
تکثیر : برش نوک ساقه در آب یا خاک مرطوب  قرار دهید . یک نوک ساقه ۴ اینچی را با دو برگ متصل کنید . بریدن فقط زیر یک گره ( جایی که یک برگ به ساقه متصل می‌شود ) به این دلیل است که این گره شامل سلول‌هایی است که ریشه‌ها را رشد خواهند داد. حداقل ۴ هفته طول می‌کشد تا ریشه بدهد  .

مراقبت از گیاه آگلونما مارایا از گل و گیاهان خانگی و آپارتمانی
ارسال شده در تاریخ 11 مارس 2020 توسط خدیجه ص با موضوع گوناگون
بازدید : 1,020
دیدگاه خود را ارسال کنید ( بدون دیدگاه )

لطفا کادر زیر را تکمیل کنید *

©ایران پاتوق / تمامی حقوق محفوظ و مربوط به این سایت می باشد و کپی از مطالب ایران پاتوق حتی با درج لینک منبع ممنوع بوده و پیگیری قانونی خواهد شد.