شرایط نگهداری گیاه یشم نام معروف دیگر کراسولا نقره ای

شرایط نگهداری گیاه یشم از گل و گیاهان آپارتمانی

شرایط نگهداری گیاه یشم سبز  برگ‌های گوشتی به وفور روی ساقه‌های نیمه چوبی رشد می‌کنند که در صورت تمایل می‌تواند به سبک گیاه بنسایی پرورش داده شود . با دادن یک نقطه در آپارتمان خود با نور روشن و آب تنها زمانی که خاک خشک می‌شود ، این گیاه بزرگ می شود . اگر مطمئن شوید که گیاه یشم سبز سالم است ، برگ‌ها را بررسی کنید : برگ‌های خاکستری فقدان نور خورشید را نشان می‌دهند ، برگ‌های خشک نشان‌دهنده کمبود آب هستند . اگر همه چیز به خوبی پیش می‌رود ، برگ‌های زرد رنگ به این معنی هستند که یشم سبز یک تصویر درخشان از سلامتی است .

شرایط نگهداری گیاه یشم

این گیاه یشم سبز بسیار معروف به برگ‌های گوشتی و تخم‌مرغی شکل است . گاهی اوقات به آن گیاه پول یا گیاه گفته می‌شد ، این گیاهان یک‌بار فکر می‌کردند که شانس خوبی برای مالکین آن‌ها به ارمغان می‌آورند ، بنابراین اغلب به عنوان چشم‌روشنی داده می‌شوند .
گیاهان جید متعلق به خانواده Crassula هستند و عموما ً بدون زحمت هستند . برخی از گونه‌ها گاهی به عنوان گیاهان یشم سبز در مراکز باغ شناخته می‌شوند اما نیازمندی‌های فرهنگی را به اشتراک می‌گذارند . آن‌ها حتی به آب و نور کافی برای توسعه پتانسیل کامل خود نیاز دارند . با توجه به شرایط مناسب ، گیاه یشم سبز در اواخر زمستان گل‌های سفید تولید خواهد کرد و نمایشی جذاب و ملایم ایجاد خواهد کرد .

برای نگه داشتن گیاه یشم خود در وضعیت سلامت ، از این رهنمودها استفاده کنید :

نور : گیاهان یشم خورشید کامل را ترجیح می‌دهند و هر روز چهار یا چند ساعت نور خورشید را دوست دارند . آن‌ها در اتاقی با پنجره‌های جنوبی که مشرف به جنوب است ، قرار دارند .

اب : در طول تابستان و بهار ، گیاهان یشم سبز اغلب باید آبیاری شوند تا خاک مرطوب باشد اما مرطوب نباشد و مطمئن شود که زه‌کشی بی‌نقص است . کاهش دادن آب به ماه در زمستان .

دما : در روز دمای محیط ۱۸-۲۴ درجه سانتی‌گراد و در شب ۱۰-۱۳ درجه سانتی‌گراد برای گیاه یشم قابل‌تحمل است.

خاک : یک مخلوط آبدار هم خوب است ، با یک PH ایده‌آل در حدود ۶.۰ ( کمی اسیدی ) .

کود : تغذیه با کود با کنترل‌شده در آغاز فصل یا هفتگی با محلول مایع ضعیف . با استفاده از کود شیمیایی ۲۰ – ۲۰ – ۲۰ به میزان یک چهارم از گیاهان بالغ ، و یک کود با نیتروژن کم‌تر روی گیاهان جوان .
رشد گیاهان یشم آسان است ، اما این گیاهان مستعد خشک کردن حشرات و بیماری‌های قارچی هستند . مانند همه گیاهان ، آبیاری  زیاد مطمئن است که مهلک است ، پس در کنار بیش از حد خیس خطا کنید . نگذار گیاه توی آب بنشیند . اگر با اجازه دادن به این گیاه در یک کاسه آب ، از زیر آب عبور کنید ، پس از چند دقیقه آب اضافی را بریزید .
تکثیر
این گیاه به خاطر سهولت انتشار مشهور است . گیاهان می‌توانند به راحتی از یک برگ واحد تکثیر شوند . اسپراوت با قرار دادن آن‌ها در یک مخلوط آبدار یا کاکتوس ، ظرف را پوشش می‌دهد تا آن‌ها جوانه بزنند.

شرایط نگهداری گیاه یشم

ترجیحا ً در فصل گرم ، ترجیحا ً در فصل گرم . برای بدست آوردن یک گل آبدار :
دقت کنید که قبل از تعویض، خاک خشک شود سپس به آرامی قابلمه را بردارید .
خاک کهنه را از ریشه جدا کنید و یا ریشه‌های پوسیده یا مرده را در این فرآیند از بین ببرید . با یک قارچ کش دار هر کاهشی را درمان کنید .
گیاه را در گلدان جدید خود قرار دهید و با خاک مخلوط کنید و ریشه‌ها را به همان اندازه که دارید ، گسترش دهید .
گیاه را به مدت یک هفته خشک کنید و سپس به آرامی آب را رها کنید تا خطر پوسیدگی ریشه‌ای را کاهش دهید.

مراقبت از ارکیده شاپرکی و پرورش گل ارکیده زیبا در خانه
ارسال شده در تاریخ 30 مارس 2020 توسط خدیجه ص با موضوع گوناگون
بازدید : 894
دیدگاه خود را ارسال کنید ( بدون دیدگاه )

لطفا کادر زیر را تکمیل کنید *

©ایران پاتوق / تمامی حقوق محفوظ و مربوط به این سایت می باشد و کپی از مطالب ایران پاتوق حتی با درج لینک منبع ممنوع بوده و پیگیری قانونی خواهد شد.