بیوگرافی صبا سلیمی دختر فوتبالیست تبریزی عضو تیم ملی

بیوگرافی صبا سلیمی فوتبالیست و اولین لژیونر فوتبال بانوان ایران است که به تازگی خبر پیوستن او به تیم مارشال باکو در کشور آذربایجان منتشز شده است.

در ادامه با بیوگرافی صبا سلیمی و زندگی شخصی و فوتبالی او بیشتر آشنا خواهید شد.

بیوگرافی صبا سلیمی

صبا سلیمی کیست و اهل کجاست؟

صبا بازیکن فوتبال بانوان کشورمون اصالتا تبریزی و دراین شهر بزرگ شده است.

خانواده اش همواره او را حمایت کردند که خود صبا می گوید ” بعضی شب ها زمین اجاره می کردیم و پدرم  حریف تمرین هایم می شد  و مادرم بعنوان توپ جمع کن و یا برعکس” .

او می گوید “البته در اقوام بودن که مخالف فوتبالی شدن من بودند به ویژه خانواده پدرم خیلی دوس داشتند که من پزشکی بخونم اما حرف گوش ندادن من باعث قطع شدن این رابطه شد.”

صبا سلیمی چند سال دارد؟

من متولد  3 آبان 1376 در شهر تبریز هستم.

صبا سلیمی کیست

خانم سلیمی ماجرای شروع فوتبال شما چگونه است؟

در حقیقت من کارم رو با فوتسال شروع کردم ,  قبل از فوتسال  هم کاراته کار بودم و حتی کمربند دان ۳ بین المللی کشور ترکیه را گرفته بودم.

زمانی که طرف مدرسه به مسابقات فوتسال رفته بودیم, در اون مسابقه  سرمربی تیم شهرداری تبریز بازی مرا دید و پسندید. آن زمان تیم شهرداری تبریز در لیگ برتر بود. با من قرارداد حرفه ای بستند و به این تیم ملحق شدم و تا سال ۹۶ فوتسال بازی کردم. من حدود  هشت سال در لیگ‌های مختلف فوتسال بازی کردم.

با تمامی موفقیت ها و حمایت ها، به دلیل علاقه زیادی که به فوتبال داشتم، از فوتسال به سراغ فوتبال آمدم.

سال ۹۷ مریم آزمون سرمربی تیم فوتبال بانوان ایران بازی ام رادید و از من برای تیم ملی فوتبال بزرگسالان دعوت کرد. و این آغاز راه فوتبالی من شد .

صبا سلیمی فوتبالیست

صبا سلیمی در کدام تیم ها حضور داشت؟

من در سال 97 به دلیل مخالفت فیفا نتوستم وارد تیم می بشم و حتما باید قبلا قرداد دو ساله فوتبالی میداشتم. در همین حین  از تیم القطان عراق برای من پیشنهادی آمد و سریع قبول کردم چرا که از همان روز اول هدف من بازی در لیگ‌های خارج از ایران بود.

در همین تیم بود که کمک مربی تیم باکویی آنجا بازی‌ام را دید و پیشنهاد داد به تیم مارخال بروم و من هم قبول کردم که در شهریور 99 قرار داد یک ساله با این تیم بستم.

الگو های فوتبالی صبا سلیمی چه کسانی هستند؟

همه فوتبال ها رو دنبال می کنم آقای مسعود شجاعی که از نظر اخلاق ورزشی و تکنیکی بسیار عالی هستند الگوی فوتبالی بنده است و در تیم های خارجی هم بازی مسی رو خیلی دوست دارم و آرزوی من بازی در تیم بانوان بارسلونا است.

همسر صبا سلیمی کیست؟

او ازدواج نکرده و مجرد است.

همسر صبا سلیمی کیست؟

سختی های راه فوتبالی صبا سلیمی چه بودند؟

هر کاری سختیی به همراه داره ولی چون در ششهر من تبریز هیچ زمینی برای تمرین و بازی فوتبال بانوان نیست و شهر تبریز هم نمی خواد به خاطر فوتبال خانم ها وارد حاشیه بشه و این امکان رو ایجاد نمیکنه تمرین کردن برام خیلی سخت بود و به همین دلیل به خوزستان رفتم تا زمینی که در اختیار بانوان بود اونجا تمرین کنم.

البته همیشه از مالکین تراکتور سازی و ماشین سازی این خواهش رو دارم که از فوتبال بانوان حمایت کنند و در این زمینهه سرمایه گذاری کنند.

در شرط های قراردادهایم حجاب رو لحاظ می کنم و اگر تیمی که در آن بازی می کنم با حجاب من مشکل داشته باشد حتما تیم رو ترک میکنم چون حجابم شخصیت و آبروی من است.

صبا سلیمی بی حجاب

خانم سلیمی طرفدار کدام تیم داخلی هستید؟

از طرفداران دوآتیشه تیم تراکتور سازی تیم شهرم هستم، البته دیگر تیم های تبریز رو هم دوست دارم اما تعصب خاصی روی تراکتور سازی دارم.

آدرس پیج اینستاگرام صبا سلیمی چیست ؟

او در اینستاگرام فعال است و آدرس پیج صبا سلیمی sabasalimi11_official@ است که در آن عکس های شخصی و ورزشی خود را منتشر می کند. او حدود 12 هزار فالوور دارد.

عکس صبا سلیمی خانم گل ایران

 

ارسال شده در تاریخ 28 دسامبر 2020 توسط خدیجه ص با موضوع عکس ورزشکاران
بازدید : 1,792
دیدگاه خود را ارسال کنید ( بدون دیدگاه )

لطفا کادر زیر را تکمیل کنید *

©ایران پاتوق / تمامی حقوق محفوظ و مربوط به این سایت می باشد و کپی از مطالب ایران پاتوق حتی با درج لینک منبع ممنوع بوده و پیگیری قانونی خواهد شد.