بهبود رماتیسم و آرتروز درمان و شیوه رفع آرتروز و رماتیسم

بهبود رماتیسم و آرتروز درمان و شیوه رفع آرتروز و رماتیسم

بهبود رماتیسم و آرتروز ?

?ازروغن نعناع استفاده کنید
2قطره روغن نعناع رابایک قاشق سوپخوری روغن بادام مخلوط کرده ومحل های دردناک راباآن ماساژ دهید.

در رماتیسم مفصلی باید از سه محصول استفاده کرد:
1. عسل ارگانیک تولیدشده در منطقه‌ای که زنبور عسل از گرده‌های گل شقایق و گل‌های وحشی آن منطقه تغذیه کرده باشد.
2. مخلوطی از عسل، گرده گل، بره موم و رویال ژله (حکیم C)
3. مخلوطی از عصاره گل شقایق وحشی و عسل کوهی (به ‌‌صورت عصاره‌ با غلظت چهارده درصد که عسل شقایق نامیده می‌شود).

رایج‌ترین شیوه‌ها، طب سوزنی چین است.

درمانگران در طب سوزنی چین با کمک سوزن‌های یک بار مصرف روی نقاطی از بدن کار می‌کنند که به تنظیم ترشحات غدد

داخلی بدن کمک می‌کند.

به این ترتیب درمانگر با تحریک غدد داخلی بدن میزان ترشحات آن‌ها را متناسب کرده و به تسکین دردهای بیمار به‌صورت طبیعی

کمک می‌کند.بهبود رماتیسم و آرتروز

بهبود رماتیسم و آرتروز, درمان و شیوه رفع آرتروز و رماتیسم,رماتیسم و آرتروز , روش درمان آرتروز,تغذیه و رماتیسم و آرتروز ,درمان و رفع آرتروز و رماتیسم,

در فهرست زیر بهترین اسانس‌ها برای بهبود علائم روماتیسم مفصلی که شواهد علمی، اثربخشیِ آنها را تایید کرده‌اند آمده است:

۱) اکالیپتوس: ترکیبات بسیاری در اکالیپتوس وجود دارد که باعث کاهش التهاب، ورم و درد می‌شود.

در یک آزمایش افرادی که تحت عمل جایگزینی پاشنه پا قرار گرفته بودند مورد بررسی قرار گرفتند. نتایج آزمایش نشان داد افرادی که اسانس اکالیپتوس را برای مدت سه روز در فواصل ۳۰ دقیقه‌ای استنشاق می‌کردند، کاهش درد و نیز فشار خون پائین‌تری داشتند.

محققان توصیه می‌کنند اسانس اکالیپتوس را یا به طور مستقیم استنشاق کرده یا چند قطره از آن را به یک وان آب گرم اضافه کنید.

۲) کندر: حکیمان و طبیبان طب سنتی برای هزاران سال از صمغ و اسانس کندر برای درمان بیماری‌های مختلف از جمله درد و التهاب مزمن استفاده می‌کرده‌اند.بهبود رماتیسم و آرتروز

اسیدهای موجود در کندر دارای خواص ضد التهابی و ضد درد بوده و همچنین “بوسولیک اسید” موجود در آن می‌تواند به کاهش پاسخ‌های خودایمنی و جلوگیری از آسیب‌های غضروفی کمک کند.

افراد مبتلا به روماتیسم مفصلی می‌توانند روزانه ۳۰۰-۴۰۰ میلی گرم از کپسول‌های کندر که حداقل ۶۰ درصد بوسولیک اسید دارند، مصرف کنند.

۳) اسطوخدوس: اسطوخدوس مدت‌های طولانی است که برای کاهش درد، اضطراب و افسردگی مورد استفاده قرار می‌گیرد. این اسانس می‌تواند بطور مستقیم استنشاق شود، بصورت موضعی مورد استفاده قرار گیرد یا به حمام آب گرم اضافه شود.

یک مطالعه اثرات مخلوط پنج درصدی اسانس اسطوخدوس رقیق شده با روغن بادام شیرین را روی آرتروز زانو بررسی کرده است. شرکت کنندگان این آزمایش طی سه هفته مخلوطی پنج میلی لیتری از این دو ماده را در ۹ مرتبه روی مفاصل متورمشان ماساژ دادند و در هفته اول از کاهش درد خود خبر دادند.بهبود رماتیسم و آرتروز

بهبود رماتیسم و آرتروز, درمان و شیوه رفع آرتروز و رماتیسم,رماتیسم و آرتروز , روش درمان آرتروز,تغذیه و رماتیسم و آرتروز ,درمان و رفع آرتروز و رماتیسم,

۴) گل مغربی: اسانس‌های گل مغربی، انگور فرنگی سیاه و گل گاو زبان اروپایی همگی سرشار از اسید گاما – لینولنیک (GLA) نوعی اسید چرب امگا – ۶ هستند. هنگامی که اسید گاما – لینولنیک مصرف می‌شود، بدن آن را به ضد التهابی قوی تبدیل می‌کند که می‌تواند به کاهش علائم روماتیسم مفصلی مانند حساسیت به درد، درد مفاصل و چوب شدگی کمک کند. اسانس گل مغربی نیز علاوه بر اسید گاما – لینولنیک حاوی بتا – آمیرین است که هر دو ترکیبات ضد التهابی هستند.

توصیه می‌شود افراد مبتلا به روماتیسم مفصلی روزانه بین ۵۴۰ میلی گرم تا ۲.۸ گرم اسانس گل مغربی را در دوزهای تقسیم شده به مدت حداقل شش ماه مصرف کنند. برای جلوگیری از آسیب کبدی باید از این اسانس با احتیاط استفاده کرد چرا که این گیاه حاوی ترکیبات بالقوه خطرناکی است که به عنوان آلکالوئیدهای پیرولیزیدین شناخته می‌شوند.

۵) زنجبیل: زنجبیل که می‌توان آن را به وعده‌های غذایی اضافه کرد یا به عنوان مکمل از آن استفاده کرد برای افراد دارای التهاب و درد مزمن توصیه می‌شود. مواد شیمیایی موجود در زنجبیل زمانی که هضم می‌شود به گروهی قوی از ترکیبات ضد التهابی به نام گینجرول تبدیل می‌شود. همچنین اسانس زنجبیل ممکن است حاوی ترکیبات دیگری باشد که باعث کاهش علائم روماتیسم مفصلی می‌شوند. یک مطالعه نشان داده موش‌های صحرایی ماده‌ای که اسانس زنجبیل به آنها داده شده با کاهش التهاب مزمن مفصلی رو به رو شده‌اند.

۶) اسانس زردچوبهو بهبود رماتیسم و آرتروز: ماده فعال موجود در زردچوبه یا کورکومین می‌تواند خواص ضد التهابی داشته و به بهبود گردش خون کمک کند. بررسی‌های صورت گرفته نشان می‌دهد که عصاره زردچوبه علائم روماتیسم را کاهش می‌دهد و آزمایشات انجام شده نشان می‌دهد اسانس زردچوبه به کاهش التهاب مفاصل در موش‌های صحرایی منجر می‌شود اما تحقیقات در حال بررسی اثرات آن بر روی انسان‌هاست.

۷) ریحان: ریحان حاوی انواع مختلفی از ترکیبات بالقوه درمانی است. اسانس‌ ریحان حاوی اوکالیپتول است که اثراتی ضد التهابی دارد. همچنین لینالول که اثرات آن بر کاهش تورم در موش‌ها مشخص شده در این اسانس وجود دارد.

یک مطالعه نشان داده که استفاده روزانه ۱۵۰ تا ۳۰۰ میلی گرم از عصاره اسانس ریحان در موش‌های مبتلا به روماتیسم، ورم مفاصل آنها را کاهش می‌دهد. همچنین اِدِم – تجمع مایعات که با التهاب همراه است – و خطر آسیب‌های غضروفی در آنها کمتر شده بود.

ارسال شده در تاریخ 8 دسامبر 2018 توسط خدیجه ص با موضوع سلامتی
بازدید : 1,379
دیدگاه خود را ارسال کنید ( بدون دیدگاه )

لطفا کادر زیر را تکمیل کنید *

©ایران پاتوق / تمامی حقوق محفوظ و مربوط به این سایت می باشد و کپی از مطالب ایران پاتوق حتی با درج لینک منبع ممنوع بوده و پیگیری قانونی خواهد شد.