طرز نشستن هنگام مطالعه وضعیت بدن در بوقت خواندن

طرز نشستن هنگام مطالعه وضعیت بدن در بوقت خواندن

طرز نشستن هنگام مطالعه

هنگام مطالعه سرتان را به پایین خم نکنید !

در این حالت «اکسیژن» کافی به مغز نمیرسد، انرژی شما زودتر تحلیل میرود و توانایی یادگیری تان کاهش خواهد یافت و بهتراست هنگام مطالعه سربیشتر از 20 تا 25 درجه خم نشود.

با تنظیم ارتفاع میز از خم ماندن طولانی گردن خودداری کنید.

طرز نشستن هنگام مطالعه,اصول نشستن به هنگام مطالعه , اصول صحیح نشستن موقع خواندن ,اهمیت درست نشستن هنگام مطالعه ,حات بدن هنگام مطالعه,

وضعیت بدن در هنگام مطالعه خیلی مهم و موثر است.

خیلی از افراد در هنگام مطالعه دراز می‌کشند یا لم می‌دهند یا راه می‌روند و در حال قدم زدن مطالعه می‌کنند یا در ماشین در حال حرکت مطالعه می‌کنند. این گونه رفتارها در حین مطالعه درست نیست و هر کدام به شکلی از کیفیت مطالعه می‌کاهد.

دراز کشیدن ایجاد خواب‌آلودگی کرده و راه رفتن تمرکز را به هم می‌زند. شاید بگویید که عادت کرده‌اید و این‌گونه بهتر یاد می‌گیرید، اما این یک عادت غلط است و باید عادت درست را جایگزین آن کرد.

شاید در ابتدا آسان نباشد، اما اگر به این گونه عادت تمرکز نکنید از بین می‌رود. بهترین جا برای مطالعه پشت میز مطالعه است یا روی مبلی راحت. در یک مدرسه دانش‌آموزان آن دچار افت تحصیلی و افسردگی شده بودند و متوجه شدند که علت افت تحصیلی و افسردگی دانش‌آموزان لم دادن سر کلاس و کج نشستن هنگام مطالعه بوده و با اصلاح شیوه نشستن مشکل افت تحصیلی و افسردگی به کلی حل شد پس بهترین جا برای مطالعه پشت میز تحریر است و توجه داشته باشید که باید اصولی بنشینید، اما این به معنی فشار آوردن به خودتان نیست. طرز نشستن هنگام مطالعه

هنگام مطالعه کاملا راحت بنشینید و بدنتان را سفت نکنید و خیلی راحت و آرام پشت میز مطالعه کنید، ولی اگر روی مبل هم نشستید برای مطالعه بهترین فاصله کتاب با چشم ۳۰ سانتی‌متر است تا به چشم‌هایتان آسیب نرسد.طرز نشستن هنگام مطالعه

حالت نشستن:

اگر روی صندلی یا چهارپایه نشسته اید و به جای نوشتن مشغول خواندن هستید، ممکن است با نگه داشتن کتاب در دستان خود احساس راحتی بیشتری کنید. اما اگر ترجیح می دهید کمی به جلو و روی میز خم شوید، کتاب خود را به چیزی تکیه دهید تا حالت قرار گرفتن آن روی میز، کمی زاویه دار ( و نه کاملاً تخت ) باشد. علاوه بر این ها، مطمئن شوید که هنگام مطالعه روی یک سطح سفت نشسته اید. نشستن روی چیزهای خیلی نرم یا خیلی راحت، مثل کوسن، در نهایت شما را به خواب می فرستد.

مطلوب است که کف پاها روی زمین قرار گیرد و کمرتان در حالت صاف و قائم ( با کمی انحنا در پشت برای تثبیت این وضعیت) باشد. اگر سعی کنید خیلی سیخ روی صندلی بنشینید یا همه ی انحنای پشت خود را صاف کنید، در آخر احساس خستگی خواهید کرد.

ارسال شده در تاریخ 5 می 2019 توسط امید ازادمرد با موضوع مطلب علمی
بازدید : 1,393
دیدگاه خود را ارسال کنید ( ۱ دیدگاه )

لطفا کادر زیر را تکمیل کنید *

  • فوق العاده بود خیلی ممنون

  • ©ایران پاتوق / تمامی حقوق محفوظ و مربوط به این سایت می باشد و کپی از مطالب ایران پاتوق حتی با درج لینک منبع ممنوع بوده و پیگیری قانونی خواهد شد.