فواید پرتقال خونی پر از خاصیت در جلوگیری و درمان بسیاری از بیماری ها

فواید پرتقال خونی غنی از ویتامین C و تقویت سیستم ایمنی

فواید پرتقال خونی پوست پرتقال نارنجی متمایل به قرمز و پوست قرمز متمایل به قرمز دارد . رنگ قرمز از آنتوسیانین می‌آید ، همان ترکیب که کلم ‌های آبی و قرمز را قرمز می‌کند .آنتوسیانین تنها رنگدانه‌ها و آنتی‌اکسیدان‌ها قوی با بسیاری از مزایای سلامتی هستند .

مطالعات متعددی ، ارتباط بین فعالیت آنتی‌اکسیدان قوی و کاهش خطر بیماری‌های مزمن نظیر سرطان ، بیماری‌های قلبی و دیابت نوع ۲ را نشان داده‌اند . تحقیقی که در مجله آمریکایی تغذیه بالینی منتشر شد نشان داد که افرادی که بیش از دو وعده میوه آنتوسیانین مصرف می‌کنند ، خطر کمتری از دیابت نوع ۲ دارند .

پرتقال خونی در ایمنی بدن، درمان بیماری ها و تضمین سلامتی موثرتر از نوع معمولی آن است.

▫️پرتقال با گوشت و ماهی سازگار نیست، 4 ساعت بعد از خوردن ماهی خورده شود.

فواید سلامتی :

در زمینه تغذیه ، دو فایده اصلی سلامتی وجود دارد که این پرتقال‌ها را مصرف می‌کنند : ویتامین C و اسید Folic . یکی از این پرتقال‌ها هشتاد کالری دارد .

ویتامین C
ویتامین C دلیل اصلی ( غیر از این واقعیت است که پرتقال‌ها خیلی خوش‌مزه هستند ! ) که شما می‌خواهید پرتقال خون را بخورید . از آنجا که مرکبات خون هستند ، آن‌ها منبع بسیار خوبی از ویتامین C هستند که به عنوان اسید آسکوروبیک شناخته می‌شوند . در گذشته ملوانان که بیماری known را داشتند با خوردن مقدار زیادی پرتقال درمان شدند . در مورد فواید سلامتی ، ویتامین C یک آنتی‌اکسیدان است که برای تعداد زیادی از عملکردهای متابولیک در بدن انسان مورد نیاز است و می‌تواند در تعمیر بافت‌ها و کسب اطمینان از gums سالم کمک کند . یکی دیگر از فواید سلامتی ویتامین C این است که به التیام زخم‌های التیام کمک می‌کند و مزایای عملکرد غده آدرنالی را نشان می‌دهد . ویتامین C توسط بدن انسان تولید نمی‌شود و بنابراین باید توسط رژیم غذایی ما تولید شود . دو پرتقال خون بیش از حد کافی برای سازگاری با مصرف روزانه توصیه‌شده توسط ویتامین C دارند .

 

فواید پرتقال خونی

اسید فولیک
این نیز به عنوان ویتامین B۹ نیز شناخته می‌شود . مطالعات نشان می‌دهد که اسید فولیک به برخی سرطان‌ها و بیماری‌های قلبی کمک می‌کند . عموما ً برای زنان باردار توصیه می‌شود چون اسید فولیک برای تشکیل سلول‌های قرمز خون در بدن ضروری است و در نتیجه از نقص‌های مادرزادی جلوگیری می‌کند . متخصصان همچنین ادعا می‌کنند که به کاهش رگ‌های خونی کمک می‌کند . تنها oranges خونی تنها یک یا دو نفر برای رسیدن به مقدار توصیه‌شده در اسید فولیک کافی نیستند . یا دیگر میوه‌ها را بخورید و یا نیاز دارید که حدود ۵ تا ۶ عدد پرتقال خون بخورید .
آنتوسیانین
دانه‌های قرمز رنگ نارنجی حاوی آنتوسیانین هستند که ترکیبات طبیعی اصلی هستند که به میوه‌ها ، گیاهان و سبزیجات می‌دهند . متخصصان تغذیه معتقدند که آنتوسیانین دارای خواص ضد التهابی هستند که بر کلاژن تاثیر می‌گذارند و همچنین برای جلوگیری از سرطان ، دیابت و عفونت‌های باکتریایی مناسب هستند و همچنین خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی را کاهش می‌دهند. مطالعات نشان می‌دهد که آن‌ها نیز به بیماری‌هایی که با سن می‌رسند ، کمک می‌کنند . یکی دیگر از فواید سلامتی پرتقال خون این است که آن‌ها به دفاع از رگ‌های خونی از آسیب اکسیداتیو کمک می‌کنند . به علاوه ، آن‌ها به جلوگیری از تجمع کلسترول LDL کمک می‌کنند . به طور کلی ، آنتوسیانین در پرتقال خونی به التیام خود بدن کمک خواهد کرد .
کلسیم – فواید پرتقال خونی
کلسیم به استخوان‌ها و دندان‌ها کمک می‌کند . این کار به استخوان‌ها قدرت می‌دهد . از آنجا که بیشتر بدن ما به خاطر استخوان‌های ما سر جایش می‌ایستد ، کلسیم یک ماده معدنی کاملا ً حیاتی است . نارنجی شامل برخی کلسیم است و در نتیجه منبع خوبی از این مواد معدنی هستند .
ویتامین A
این یک ویتامین کاملا ً ضروری دیگر برای بدن است . یکی از فواید سلامتی ویتامین A این است که سلامتی بافته‌ای خاص مانند شبکیه چشم را حفظ می‌کند . آلوئه ورا به رشد کمک می‌کند و پوست را سالم نگه می‌دارد و رشد منظم بافت اسکلتی و دندان را افزایش می‌دهد .
به طور خلاصه : این یک رنگ قرمز است که واقعا ً باعث ایجاد سلامتی پرتقال می‌شود . فقط به آن فکر کنید ، این میوه‌ها در جو آتشفشانی کوه Etna در سیسیل رشد می‌کنند . این چیزی است که به آن‌ها چنین سطح بالایی از آنتی‌اکسیدان‌ها را داده‌است که این فواید سلامتی منحصر به فرد را به آن‌ها می‌دهد که به سادگی در پرتغال نرمال پیدا نمی‌شوند .

آن‌ها همچنین به دفاع از رگ‌های خونی از آسیب اکسیداتیو و کاهش تجمع کلسترول LDL کمک می‌کنند .
مرکز بهداشت و سلامت ، انجمن تحقیقات کشاورزی و اقتصاد ، بر روی یک مطالعه برای افزایش تنوع زیستی ژنتیکی پرتغال کار کرده‌است . هدف آن‌ها نه تنها افزایش سلیقه آن‌ها بلکه ویژگی‌های سلامتی آن‌ها نیز می‌باشد . متخصصین توضیح می‌دهند که پوست را می‌توان با عصاره پرتقال و محصولات جانبی مرکبات ، درمان کرد . آزمایش‌ها بر روی پوست انجام شد تا تاثیر حفاظت از عکس در درمان of ناشی از نور UV را نشان دهند .

مطالعه دیگر نشان داد که عصاره از پرتقال خونی حاوی فعالیت ضد التهاب و مقدار زیادی آنتی‌اکسیدان‌ها هستند . این آنتی‌اکسیدان‌ها و دیگر اجزای فعال ، بدن را از اثرات رادیکال‌های آزاد محافظت می‌کنند . رادیکال‌های آزاد مولکول‌های ناپایدار هستند که توسعه بسیاری از بیماری‌های فاسد کننده و پیری زودرس پوست را ترویج می‌کنند . مقادیر زیادی از رادیکال‌های آزاد شکل می‌گیرند که بدن در معرض دود سیگار ، مواد مخدر ، آلودگی ، ورزش شدید ، پسماندهای سمی و اشعه UV قرار می‌گیرد . به طور کلی ، عصاره پرتقال خون به بدن کمک می‌کند تا خود را در زمان نیاز حفظ کند و التیام بخشد .

فواید پرتقال خونی

چرا توصیه می‌شود که ویتامین و آنتی‌اکسیدان‌ها از طریق غذا مصرف شوند ؟

با وجود این که غنی از آنتی‌اکسیدان‌ها هستند، عصاره از پرتقال خونی به هیچ وجه برای پوست فایده ندارد وقتی که برای تولید کرم و یا لوسیون‌های استفاده می‌شود . این بیانیه برگرفته از پروفسور مارچلو مونتی مشاور ارشد پوست در بیمارستان تحقیقات Humanitas است و می‌گوید : ” پوست یک اندام دفاعی است و نه یک اندام جذب . این استاد می‌گوید : ” سلول‌های آن گرایش به از بین بردن آنتی‌اکسیدان‌ها یا ویتامین هستند که با پوست ارتباط برقرار می‌کنند و نه جذب آن‌ها .”
به طور خاص ، پرتقال‌ها :
آنتوسیانین به مبارزه با رادیکال‌های آزاد و التهاب کمک می‌کند
ویتامین C – به درمان یا جلوگیری از بیماری ها کمک می‌کند
ویتامین A – به حفظ سلامت پوست و برخی بافت‌های بدن کمک می‌کند .
اسید Folic – به مبارزه با سرطان و بیماری‌های قلبی کمک می‌کند
کلسیم – به ساختن استخوان‌ها و دندان‌های قوی کمک می‌کند .
موادی مانند ویتامین C که در مرکبات و یا سایر ویتامین‌ها یافت می‌شوند مانند بتا کاراتن ممکن است برای پوست مفید باشند . با این حال ، این مورد تنها زمانی است که از طریق غذا مصرف می‌شوند و توسط بدن مصرف می‌شوند . توصیه می‌شود که مرکبات را بخورید و یا آب‌پرتقال بخورید تا از خواص سلامتی آن لذت ببرید . با این کار ، شما قادر خواهید بود که ویژگی‌های کار بر روی درمان جوش‌ها را ببینید .

 

ارسال شده در تاریخ 22 ژانویه 2020 توسط خدیجه ص با موضوع مطلب علمی
بازدید : 806
دیدگاه خود را ارسال کنید ( بدون دیدگاه )

لطفا کادر زیر را تکمیل کنید *

©ایران پاتوق / تمامی حقوق محفوظ و مربوط به این سایت می باشد و کپی از مطالب ایران پاتوق حتی با درج لینک منبع ممنوع بوده و پیگیری قانونی خواهد شد.