نشانه های سردی معده روش درمان خانگی و طبیعی آن

نشانه های سردی معده روش درمان خانگی و طبیعی آن

نشانه های سردی معده

لاغری

✅هر چه اشتهای فرد بیشتر باشد
نشان از سردی معده اوست

✅برای کم کردن اشتها باید معده را گرم کرد

✅بهترین روش گرم کردن معده،
استفاده از عرق نعناع و بارهنگ است

نشانه های سردی معده, روش درمان خانگی و طبیعی سردی معده,علائم سردی معده ,نشانه سردی معده, درمان طبیعی سردی معده,دلایل بروز سردی معده ,سردی معده

درمان فوری سردی معده با این نوشیدنیها

به گزارش ایران ناز با در نظر گرفتن طبع هر فرد میتوان خوراکیهایی که به اصطلاح به معده ی او میسازد را شناخت و بر عکس با رعایت نکردن رژیم غذایی سالم و خوردن انواع خوراکی های ناسازگار بدون در نظر گرفتن طبع گرم یا سرد آنها می تواند باعث بیما ی سردی معده و مشکلات فراوان برای شما شود.

سردی معده دارای علائمی نظیر ترش کردن است و می تواند با احساس سوزش در مری و سرمعده، دل درد، اسپاسم عضلات شکمی، اسهال یا گاهی اوقات یبوست، احساس تهوع و بی حالی همراه باشد.

برای درمان این مشکل در وهله اول رعایت رژیم غذایی اهمیت فروان دارد، هر فردی دارای یک مزاج است و خوردن غذاهای طبع دیگر می تواند باعث مشکلات گوارشی و حتی بیماری هایی مانند آکنه و ریزش مو در او شود، برای فهمیدن طبع می توان به پزشک طبع گیاهی مراجعه کرد.

خوردن سریع خوراکی ها، نوشیدن آب همراه با غذا، مصرف غذاهای دیر هضم، استفاده از چاشنی و انواع ادویه های تند همراه با غذا، مصرف خوراکی های سرد چون یخ و بستنی و برخی داروها همگی در این حالت موثر هستند. نشانه های سردی معده

نوشیدن چای بابوبه یکی از راه های برطرف کردن التهاب و سردی معده است، می توان این چای را همراه با نبات یا لیمو ترش مصرف کرد تا علاوه بر درمان مشکل اسیدی شدن و سردی معده با عوامل عفونت زا در دستگاه گوارش هم مبارزه کند.

آب برنج هم یکی دیگر از داروهای مفید برای درمان مشکل سردی و ترش کردن معده است، برای این کارمقدار کمی برنج را با آب بدون نمک پخته تا قوام پیدا کند، سپس محلول را از صافی رد کنید، این نوشیدنی را می توانید در طول روز به همراه مقداری عسل مصرف کنید تا مشکل سردی معده برطرف شود.

استفاده از برگ های شفابخش نعناع هم که از دیرباز به عنوان یک داروی بی رقیب برای درمان کلیه مشکلات معده مشهور بوده که می توان با جویدن برگ نعناع یا عرق نعناع و چای نعناع را هنگام دل درد و سردی معده مصرف کرد تا التهاب برطرف شود، با توجه به طبع سرد ذاتی نعناع برای رفع سردی معده آن را همراه با نبات مصرف کنید. نشانه های سردی معده

عواملی، چون خوردن آب سرد، استفاده از پیشبند خیس هنگام شستشوی ظرف، قرار گرفتن در برابر باد کولر بعد از حمام و مواردی از این قبیل که طی آن سرما به بدن نفوذ می‌کند، از جمله عوامل سردی معده هستند.

 خوردن مواد غذایی با طبع سرد مثل دوغ، سالاد گوجه خیار، ترشی و … از عوامل بالقوه سردی معده هستند.

رفتاری مانند خوب نجویدن غذا، در هم خوری، حمام رفتن بعد از غذا و … سوءتدبیر‌هایی هستند که هرچند از عوامل بالقوه و بالفعل سردی نیستند، اما باعث ضعیف شدن معده می‌شوند و در صورتی که معده ضعیف شود انرژی و حرارت خود را از دست داده و دچار سردی می‌شود.

پرهیز از نوشیدن آب سرد، نخوردن غذا‌های سنگین و دیر هضم، نخوردن آب هنگام ورزش، پرهیز از سردیجات مثل دوغ، خیار و … به همراه استفاده از مشتقات گرم مثل پودر گل سرخ، آویشن و نعناع در کنار سردیجات از راه‌های درمان سردی معده هستند.

ارسال شده در تاریخ 12 مارس 2019 توسط خدیجه ص با موضوع سلامتی
بازدید : 1,265
دیدگاه خود را ارسال کنید ( بدون دیدگاه )

لطفا کادر زیر را تکمیل کنید *

©ایران پاتوق / تمامی حقوق محفوظ و مربوط به این سایت می باشد و کپی از مطالب ایران پاتوق حتی با درج لینک منبع ممنوع بوده و پیگیری قانونی خواهد شد.