پوست موز را بخورید ! پوست موز سرشار از پتاسیم است محافظ در مقابل بیماری های قلبی

پوست موز را بخورید ! پوست موز سرشار از پتاسیم است محافظ در مقابل بیماری های قلبی

پوست موز را بخورید ! پوست موز , پوست  موز را بخورید ! , خواص پوست موز , مفید بودن پوست موز , پوستموز و بیماری ها 👈ضد سرطان است

👈ضد سرطان است
👈کلسترول را کاهش میدهد
👈به خواب آرام کمک میکند
👈حرکات روده را منظم میکند
👈در رفع افسردگی فوق العاده است
👈باعث بهبود هضم، رفع چاقی و ..

پوست موز , پوست موز را بخورید ! , خواص پوست موز , مفید بودن پوست موز , پوست موز و بیماری ها 👈ضد سرطان است

.  از چشم ها محافظت می کند

پوست موز سرشار از ویتامین A و لوتئین* lutein است که به سلامت چشم کمک می کند و تصور می شود از چشم در مقابل آب مروارید و دژنراسیون ماکولا محافظت می کند.

* لوتئین lutein : به عنوان یک آنتی‌اکسیدان در برخی مواد غذایی مثل سبزیجات برگ‌دار و تیره رنگ مانند کلم برگ و کاهو با برگ‌های سبز تیره یافت می‌شود.لوتئین در زرده تخم‌مرغ و ذرت نیز یافت می‌شود. این ماده مفید علاوه بر مقابله با بیماری‌های مهلکی مثل سرطان و تنگی عروق به پیشگیری از بیماری‌های چشمی و پوستی نیز کمک می‌کند.

2. به بهبود خلق و خو کمک می کند

حاوی تریپتوفان* tryptophan است. به علاوه پوست سرشار از سروتونین serotonin می باشد که به بهبود روحیه کمک می کند و سطح سروتونین تنها با رسیده تر شدن موز افزایش پیدا می کند.

* تریپتوفانtryptophan :یکی از بیست و دو اسید آمینه‌ی اصلی یاخته‌های زنده و از اسیدهای آمینه ضروری در رژیم غذایی انسان است که در موش‌ها نیز به عنوان یک فاکتور رشد شناسایی شده است. این اسیدآمینه در ساختمان بسیار از پروتئینها وجود دارد و نیز در ساخت برخی میانجی های عصبی مانند سروتونین مؤثر است.

3. به قلب شما کمک می کند

سرشار از پتاسیم است که به همراه سدیم به تنظیم سطح مایعات و الکترولیت در بدن کمک می کند، ضربان قلب را تنظیم می کند و از شما در مقابل بیماری های قلبی محافظت می کند.

4.  سرشار از آنتی اکسیدان است

دارای مقدار زیادی فیتوکمیکال phytochemicals مانند پلی فنول* Polyphenol و کاروتنوئید – آنتی اکسیدان هایی که به مبارزه علیه سرطان کمک می کنند -است

این مطلب را با دوستانتان به اشتراک بگذارید و از ما شارژ رایگان موبایل جایزه بگیرید
لینک کوتاه این مطلب: http://bit.ly/2HR2Oym
نوشته شده توسط در تاریخ 15 اردیبهشت 1397 با موضوع مطلب علمی | بازدید : 208
مطالب مرتبط