گیاه بابا آدم و رفع آلرژی بهاری و فصلی و بررسی عوارض جانبی

گیاه بابا آدم و رفع آلرژی و چگونگی مصرف آن

گیاه بابا آدم و رفع آلرژی نام گیاهی است که مدت‌ها است برای مصارف دارویی مورد استفاده قرار می‌گرفته‌است . در سراسر اروپا و در بخش‌هایی از آسیا و آمریکای شمالی رشد می‌کند .

گیاه  بابا آدم نیز برای درمان انواع مشکلات سلامتی استفاده شده‌است . هنوز هم برای درمان سردرد به ویژه میگرن استفاده می‌شود .
یک منبع آگاه می‌گوید گیاه بابا آدم در کاهش شدت و فراوانی میگرن موثر است .

گیاه بابا آدم و رفع آلرژی

فواید گیاه بابا آدم در درمان آلرژی

تخمین زده می‌شود که ۹۰ / ۷۶ % از بزرگسالان آمریکایی مبتلا به آلرژی هستند . با وجود شهرتش برای درمان شماری از بیماری‌ها , اکنون بابا آدم بعنوان یک درمان احتمالی برای آلرژی بررسی می‌شود .
یافته‌های این مطالعه نشان می‌دهد که گیاه می‌تواند یک درمان موثر در آلرژی بینی باشد . باتربار بعنوان یک عصاره روغنی و یا به شکل قرص تجویز می‌شد .
یک منبع آگاه یافت که باتربار می‌تواند واکنش‌های آلرژیک را در موش‌ها سرکوب کند . در یک منبع تغذیه انسانی , افراد مبتلا به آلرژی که برای یک هفته با بابا آدم داده شده‌بودند , بهبود قابل‌توجهی در نشانه‌های آلرژی خود نشان دادند . پس از پنج روز درمان , بدن شرکت کنندگان حاوی مقادیر کمتری از مواد تولید آلرژی بود .

گیاه بابا آدم چگونه کار می‌کند ؟

زمانی که بدن شما با یک ماده آلرژی زا  تماس می‌گیرد , آن ماده شیمیایی التهابی را آزاد می‌کند . این چیزی است که مسئول بروز یک واکنش آلرژیک در بدن شماست .
مهار کننده‌های  ممانعت از واکنش آلرژیک را قطع می‌کنند . به نظر می‌رسد گیاه بابا آدم بعنوان یک بازدارنده پذیرنده گیرنده عمل می‌کند , خیلی شبیه داروی مخدر است .
برای درمان آلرژی‌های ناشی از بینی استفاده می‌شود . این بیماری آلرژی  همچنین می‌تواند عوارض جانبی روانی شدیدی داشته باشد , بنابراین به عنوان یک درمان آلرژی توصیه نمی‌شود مگر اینکه گزینه‌های مناسب دیگری وجود نداشته باشد .
با این حال , محققان هنوز دریافته‌اند که بابا آدم در درمان آسم یا آلرژی پوستی مفید است .

گیاه بابا آدم و رفع آلرژی

خطرات استفاده از باتربار چیست ؟

گیاه بابا آدم نه می‌تواند باعث آسیب جدی کبد و بیماری‌های دیگر شود .
با این حال , موسسه ملی سلامت ( nih ) به گزارش‌های منبع اطمینان می‌دهد که محصولات با بابا آدم آزاد ایمن , موثر و فاقد عوارض جانبی در اکثر افراد هستند . آن‌ها باید در دوزهای توصیه‌شده به مدت ۱۲ هفته در دوزهای توصیه‌شده مصرف شوند . با این حال مشخص نیست که استفاده از بابا آدم برای مدت طولانی می‌تواند باعث ایجاد مشکلات شود .
بیشتر مردم بابا آدم را خوب تحمل می‌کنند, اما ممکن است باعث ایجاد عوارض جانبی در برخی افراد شود . اثرات جانبی اغلب آن‌هایی هستند که نسبت به گیاهان حساسیت دارند . چون باتربار جزئی از خانواده دی زی است , اگر نسبت به گیاهان در آن خانواده حساسیت داشته باشید , باید از آن اجتناب کنید .

عوارض جانبی ممکن است شامل موارد زیر باشد :
واکنش‌های آلرژیک
آروغ زدن
سردرد
خارش چشم‌ها
مشکلات هاضمه
خستگی
خواب‌آلودگی
قبل از شروع درمان آلرژی باید با پزشک خود صحبت کنید . از آنجا که گیاه بابا آدم می‌تواند باعث واکنش‌های آلرژیک شود , فقط  باید به کودکان زیر نظر دکتر داده شود .

خواص کینوا دانه های مقوی کینوا معروف به خاویار گیاهی

خواص کینوا دانه های مقوی کینوا معروف به خاویار گیاهیلطفا با درج نظرتان درباره این مطلب ما را کمک کنید

ارسال شده در تاریخ 29 آوریل 2020 توسط خدیجه ص با موضوع مطلب علمی
بازدید : 1,362
دیدگاه خود را ارسال کنید ( بدون دیدگاه )

لطفا کادر زیر را تکمیل کنید *

©ایران پاتوق / تمامی حقوق محفوظ و مربوط به این سایت می باشد و کپی از مطالب ایران پاتوق حتی با درج لینک منبع ممنوع بوده و پیگیری قانونی خواهد شد.