نگهداری کاکتوس بانوی پیر با نام علمی مامیلاریا هاهنیانا

نگهداری کاکتوس بانوی پیر یا پرورش کاکتوس مامیلاریا

نگهداری کاکتوس بانوی پیر این کاکتوس ، به همان اندازه که از اسمش پیداست ، پر از شخصیت است .  کلونی ‌های کوچک 4-5 سانتی که دارای موهای سفید و تیغ‌ها هستند را تشکیل می‌دهد . گیاهان سالم ممکن است هاله قرمزی مثل تاجی بالای سر داشته باشند. این کاکتوس را در مخلوط گلدان شنی  بکارید .
کاکتوس بانوی پیر از خانواده وارتون ۴۰ گونه کاکتوس دارد که بیشتر آن‌ها بومی مکزیک هستند . کاکتوس بانوی پیر بخشی از خانواده چتریان است . مراقبت از کاکتوس بانوی پیر آسان است , انتخاب بسیار محبوب برای اضافه کردن به هر باغ , هم در داخل و هم در فضای باز است

نگهداری کاکتوس بانوی پیر
وصیه‌هایی برای مراقبت از کاکتوس بانوی پیر

ویژگی‌های کاکتوس :
این ویژگی‌ها ساقه‌های کروی خیره‌کننده دارند که در خاره‌ای تیز و سفید پوشیده شده‌اند . این کره‌ها حدود بیست و پنج سانتی‌متر قد دارند و در عرض چند سال این رشد می‌تواند تا پنجاه سانتی متر طول بکشد .
این یک کاکتوس است که دوست ندارد تنها باشد و اغلب در گروه‌ها رشد می‌کند و مجموعه‌ای از کره‌ها را ایجاد می‌کند . بعد اتفاقی در بهار و تابستان می‌افتد . چیزی که به سادگی یک گیاه ” توپ ” است , شروع به ظاهر جدید می‌کند . آن‌ها گلهای سرخ مایل به قرمز دارند که تاجی در بالای گیاهان تشکیل می‌دهند . این گل‌ها شبیه سازه‌ای کامل هستند و اثر هاله‌ای بر روی کاکتوس ایجاد می‌کنند .

آیا گیاه نگهداری کاکتوس بانوی پیر به آب نیاز دارد ؟
باید مطمئن شوید که در صورت نیاز به آب , خاک کاملا ً خشک است . اگر احساس می‌کنید که خاک و حتی یک لمس رطوبت وجود دارد , هیچ آبی بر روی گیاه خود نگذارید .
وقتی خاک کاملا ً خشک می‌شود , کاکتوس آبیاری  می‌شود . دقت کنید که آب به سراسر خاک برسد . گلدان شما باید سوراخ‌های زه‌کشی مناسب داشته باشد .. این گیاه نباید در آب باقی بماند چون این می‌تواند منجر به پوسیدگی ریشه شود و در نهایت آن را بکشد , به همین دلیل زه‌کشی یک اجبار است .
فصل‌ها تحت‌تاثیر آبیاری قرار می‌گیرند . هر چه آب و هوا خنک‌تر باشد , آب کمتری نیاز خواهد داشت . بهار و تابستان بهترین زمان برای آب کردن گیاه شماست . در زمستان , کاکتوس پیر را آب ندهید .

چه خاکی برای کاکتوس بانوی پیر لازم است ؟
حفظ آب واقعا ً می‌تواند بر رشد گیاه کاکتوس شما تاثیر بگذارد , بنابراین انتخاب خاک بسیار مهم است . شما به خاک نیاز دارید که نسبتا ً آب سریع فرار کند , متخلخل است و باید غنی از مواد مغذی باشد . به دنبال یک ترکیب کاکتوس تجاری بگردید , مثل این که به آن سوگند یاد می‌کنیم , برای بهترین نتیجه . ترکیبی که در بافت شنی است بهترین گزینه خواهد بود .

کاکتوس مامیلاریا خود را با کود تغذیه کنید
زمانی که نوبت تغذیه گیاه کاکتوس با کودها باشد , زمانبندی همه چیز است . گیاهان کاکتوس در حال رشد هستند و بهار و تابستان زمان رشد گیاهان کاکتوس است . در زمستان , رشد متوقف می‌شود .
کود تنها باید در طول فصل رشد به یک دلیل ساده اضافه شود . گل‌های شکفته ! کود زیادی مانع شکوفه دادن گل‌ها روی کاکتوس می‌شود . کم‌تر است , و بهتر است از یک کود مایع با این گیاه استفاده کنیم. سعی کنید از کود با مقدار پتاسیم بالا استفاده بکنید چون این کار به رشد گیاه کمک خواهد کرد .

در زمستان وقتی گیاه خواب است , گیاه کاکتوس شما به آن نیاز ندارد .
گاهی اوقات ما از کود استفاده می‌کنیم اگر ببینیم گیاه یا گیاه کاکتوس ما نیاز به کمک کمی برای برگرداندن ریشه‌های خود دارند .

تکثیر کاکتوس مامیلاریا

بهترین راه برای شروع سفر با یک کاکتوس بانوی پیر, ترویج آن , راه درست است . اینها کره‌های کوچک‌تر هستند که در پایه گیاهان قدیمی‌تر یافت می‌شوند . این کاری است که می‌توانید انجام دهید .
دستکش‌های ضخیم باغبانی را پوشید .
کوچک‌ترین برآمدگی را پیدا کنید و به آرامی آن را از گیاه اصلی بردارید .
این کار را روی برخی از بافت‌های خشک در یک مکان خشک نگه دارید .
چند روز آنجا را ترک کنید تا خشک شود .
جایی که شما جابجایی را از گیاه اصلی قطع می‌کنید , یک هورمون ریشه دهی ایجاد کنید .
یک گلدان کوچک بردارید و چند ترکیب کاکتوس ( یک خاک مخصوص که زه‌کشی مناسب برای گیاه را فراهم می‌کند ) اضافه کنید .گیاه را در این گلدان بکارید . هفته‌ای سه هفته آب بده . به یاد داشته باشید که کاکتوس را از نور روشن به خصوص نور مستقیم خورشید دور نگه دارید . شما می‌توانید یک‌بار دیگر آن را نوردهی کنید .

نگهداری کاکتوس بانوی پیر

فصل گرم بهترین زمان برای خودنمایی است . گیاه را به آرامی از خاک بیرون ببرید اما به خاطر داشته باشید که خاک باید ابتدا خشک باشد . وقتی گیاه از گلدان بیرون بیاید , قادر خواهید بود ریشه‌ها را شناسایی کنید که مرده‌اند یا ممکن است پوسیده باشند . اینها را قطع کنید و روی این بریدگی‌ها , یک قارچ کش قرار دهید .
بعد با ملایمت هرچه بیشتر خاک قدیمی را کنار بگذارید . در یک گلدان جدید , گیاه کاکتوس را بگذارید و مقداری خاک گلدان اضافه کنید . چند دیگ معروف که شما می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید , خانه سفالی هستند که برای خانه شما پیدا می‌شوند . یکبار انجام دهید, گیاهان کاکتوس را در گلدان رها کنید و بعد از یک هفته , می‌توانید کمی آب بنوشید . دلیل آبیاری درست بعد از آن , جلوگیری از پوسیدگی ریشه‌ها است . آن‌ها به کمی زمان نیاز دارند تا به خاک تازه یا ترکیب کاکتوس برسند .

قرار گرفتن صحیح نور برای کاکتوس پیر
همانند دیگر گیاهان کاکتوس , این گیاه هنگام مواجهه با نور خورشید رشد می‌کند . با این حال , نور زیاد خورشید , و کاکتوس سالخورده کمی غمگین می‌شود . در حالت ایده‌آل حدود چهار تا شش ساعت نور مستقیم هر روز تمام چیزی است که این گیاه نیاز دارد . این بدان معنی است که اگر بیرون بروید , خوب خواهد بود . باید کمی گیاه بلندتر داشته باشد تا کمی سایه و محافظ به آن بدهد , به ویژه در ماه‌های گرم‌تر .
اطمینان حاصل کنید که به طور مداوم در معرض نور قرار گرفته در طول روز بهترین راه‌حل برای رشد این گیاه در داخل خانه است . محلی پیدا کنید که نور ثابت و ثابت داشته باشد و گیاه را کنار پنجره قرار دهد.

مراقبت از کاکتوس  بانوی پیر ساده است ، و زیبایی منحصر به فرد آن ، آن را برای هر کسی که تقدیر را درک می‌کند مورد توجه قرار می‌دهد . این یک گیاه است که به خوبی چه در داخل خانه و چه در فضای باز انجام خواهد داد ، و تنها به کمی آب نیاز دارد تا آن را ادامه دهد .

پرورش کاکتوس ساگوارو گیاه باشکوه و زیبا با رشد آهسته
ارسال شده در تاریخ 8 آوریل 2020 توسط خدیجه ص با موضوع گوناگون
بازدید : 2,277
دیدگاه خود را ارسال کنید ( بدون دیدگاه )

لطفا کادر زیر را تکمیل کنید *

©ایران پاتوق / تمامی حقوق محفوظ و مربوط به این سایت می باشد و کپی از مطالب ایران پاتوق حتی با درج لینک منبع ممنوع بوده و پیگیری قانونی خواهد شد.