گروه خونی O منفی را می توان به همه تزریق کرد بیشتر بخوانید

آنچه در این مقاله از ایران پاتوق می خوانید

گروه خونی O منفی و اهمیت این نوع ا ز خون

گروه خونی O منفی قبل از کشف انواع خون در سال ۱۹۰۱ ، مردم از انتقال خون صرفنظر از نوع خون دریافت می‌کردند . این انتقال علت بسیاری از مرگ‌های ناشی از عدم سازگاری بود . ما از سال ۱۹۰۱ تا به حال راه زیادی آمده‌ایم . امروزه تحقیقات و درک سازگاری از نوع خون بیماران را در مقابل واکنش‌های معکوس قرار می‌دهد .

چرا در شرایط بحرانی، مانند زلزله و… معمولا گفته می شود گروه خونی O- نیاز است؟

فرصت پرسش و تست برای تشخیص گروه خونی مصدومین نیست، اما O- را می توان به همه تزریق کرد.

قبل از کشف انواع خون در سال ۱۹۰۱ ، مردم از انتقال خون صرفنظر از نوع خون دریافت می‌کردند . این انتقال علت بسیاری از مرگ‌های ناشی از عدم سازگاری بود . ما از سال ۱۹۰۱ تا به حال راه زیادی آمده‌ایم . امروزه تحقیقات و درک سازگاری از نوع خون بیماران را در مقابل واکنش‌های معکوس قرار می‌دهد .

نوع O منفی

O منفی رایج‌ترین نوع خونی است که برای انتقال خون مورد استفاده قرار می‌گیرد زمانی که نوع خون ناشناخته است . به همین دلیل است که اغلب در موارد اورژانسی ، اورژانسی جراحی و هر وضعیتی که در آن نوع خون ناشناخته است ، استفاده می‌شود . O منفی نوع خون جهانی است . O منفی نیز می‌تواند خون منفی دریافت کند . این اهدا کنندگان منفی که منفی نگر هستند به عنوان قهرمانان برای کودکان در صلیب‌سرخ شناخته می‌شوند چون این ایمن‌ترین خون برای تزریق خون برای نوزادان دچار نقص ایمنی است .

تنها ۷ درصد از مردم خون منفی دارند . با توجه به تطبیق پذیری آن برای انتقال ، این میزان تقاضای بالایی دارد . در حالت فوق‌العاده ، آن محصول نهایی انتخاب است . برای مثال ، تنها یک قربانی تصادف رانندگی می‌تواند به ۱۰۰ واحد از O منفی نیاز داشته باشد . برآورده کردن تقاضا برای خون منفی همیشه اولویت برای صلیب‌سرخ است . O منفی اولین منبع خونی است که در طول یک کمبود به دلیل جهان‌شمولی آن انجام می‌شود .

گروه خونی O منفی
نوع O مثبت

خون مثبت نوع O به بیماران بیش از هر نوع خون دیگر داده می‌شود ، که به همین دلیل است که مهم‌ترین نوع خون در نظر گرفته می‌شود . ۳۸ درصد از مردم خون مثبت دارند و آن را شایع‌ترین نوع خون می‌سازند . سلول‌های خون قرمز مثبت به طور جهانی سازگار با همه انواع نیستند ، اما با هر کدام از سلول‌های خونی قرمز سازگار هستند که مثبت هستند ( A + ، B + ، AB + ، AB + ) . بیش از ۸۰ درصد جمعیت دارای نوع خون مثبت هستند و می‌توانند خون مثبت دریافت کنند . این دلیل دیگری است که در چنین تقاضایی وجود دارد . بسیاری از بیمارستان‌ها از خونریزی شدید رنج می‌برند ، بسیاری از بیمارستان‌ها خون مثبت دارند ، حتی زمانی که نوع خون بیمار ناشناخته است . خطر واکنش در شرایط ریزش خون در حال جاری بسیار پایین‌تر است و مثبت ‌تر از O منفی است . خون مثبت در بخش مراقبت‌های اورژانسی حیاتی است . کسانی که خون مثبت دارند فقط می‌توانند از O منفی خون دریافت کنند . نوع ۲ : خون مثبت یکی از اولین کسانی است که در طول یک کمبود به دلیل تقاضای بالای آن فرار می‌کند .

 

ارسال شده در تاریخ 6 فوریه 2020 توسط خدیجه ص با موضوع مطلب علمی
بازدید : 837
دیدگاه خود را ارسال کنید ( بدون دیدگاه )

لطفا کادر زیر را تکمیل کنید *

©ایران پاتوق / تمامی حقوق محفوظ و مربوط به این سایت می باشد و کپی از مطالب ایران پاتوق حتی با درج لینک منبع ممنوع بوده و پیگیری قانونی خواهد شد.