بهبود رگ به رگ شدن با روش های ساده اما تاثیرگذار و کاربردی

بهبود رگ به رگ شدن با روش های ساده اما تاثیرگذار و کاربردی

بهبود رگ به رگ شدن

مالیدن روغن زیتون بہ محل دردوبعدازنیم ساعت بہ حمام رفتہ ودر زیراب گرم بہ مدت ۵ دقیقہ ماساژداده شود

پرهیزازسردیجات،ماست،ماهے ومواد غذایے بلغم زا وترشیجات

بهبود رگ به رگ شدن,درمان رگ به رگ شدن با روش های ساده ,روغن زیتون در مان تاثیرگذار رگ به رگ شدن,روشهای خانگی رفع گرفتگی بسیار کاربردی,

اگر شما با رگ به رگ شدن مواجه شوید اغلب احساس درد خواهید کرد.مهمترین نکات برای درمان رگ به رگ شدن عبارتند از: محافظت، استراحت، یخ، فشار و بالا نگه داشتن

* محافظت: ازعضو آسیب دیده در مقابل بروز آسیب های بیشتر محافظت کنید.
* استراحت: استراحت مهم است و در تسریع درمان عضو رگ به رگ شده موثر است. از آنجا که ممکن است خونریزی تا 24 ساعت ادامه داشته باشد، بهتر است به مدت یک تا دو روز به عضو آسیب دیده استراحت بدهید.
سعی کنید در هنگام خواب عضو رگ به رگ شده را در یک موقعیت ثابت نگه دارید، به عنوان مثال می توانید در رگ به رگ شدن پا، به کمک دو عدد بالش این کار را انجام دهید.
* یخ: از آنجا که بافت رگ به رگ شده ممکن است دچار خونریزی شود، مهم است که این خونریزی را محدود کنید. این کار را می توانید با خنک نگه داشتن بافت انجام دهید. برای این منظور می توانید کارهای زیر را انجام دهید:
– تکه های یخ را در داخل یک پلاستیک قرار دهید و آن را روی عضو آسیب دیده بگذارید.
– در مواقع اضطراری می توانید از بسته های سبزیجات یخ زده داخل فریزر استفاده کنید.
– می توانید از پک های یخ خنک کننده پزشکی استفاده کنید. این پک ها حاوی ژل خاصی هستند که می توانند باعث خنک شدن بافت آسیب دیده شوند.

فراموش نکنید که قبل از گذاشتن بسته های یخ بر روی پوست، یک حوله را به دور آن بپیچید. همیشه باید یک تکه پارچه بین وسیله خنک کننده و پوست وجود داشته باشد، در غیر این صورت ممکن است پوست شما آسیب ببینید. بهبود رگ به رگ شدن

وسیله خنک کننده را قبل از آنکه رنگ پوست شما تغییر کند از روی پوستتان بردارید. اگر بعد از برداشتن وسیله خنک کننده از روی پوست، رنگ آن به حالت طبیعی خود بازنگشت، به پزشک مراجعه کنید.

بهتر است به مدت 15 دقیقه آن عضو را خنک کنید و به مدت 15 دقیقه این کار را متوقف کنید . سپس دوباره همین فرایند را انجام دهید.

اگر مبتلا به دیابت هستید، مواظب باشید. قبل از خنک کردن بافت آسیب دیده، به منظور پیشگیری از اختلال در گردش خون، با پزشک مشورت کنید.

* فشار: شما می توانید برای پیشگیری از حرکت کردن عضو آسیب دیده از بانداژ (باند پیچی کردن عضو آسیب دیده) استفاده کنید.

می توانید در ابتدا از باند های کشی استفاده کنید. زمانی که ورم عضو آسیب دیده بهتر شد، می توانید از باند های معمولی استفاده کنید.

اگر شما از بانداژ استفاده می کنید بسیار مهم است که مواظب اطراف بافت آسیب دیده باشید. اگر احساس می کنید که اطراف عضو آسیب دیده سرد شده و یا تغییر رنگ داده است باید بانداژ را باز کنید و در صورت لزوم به پزشک مراجعه کنید.

* بالا نگه داشتن: ناحیه آسیب دیده نباید پایین تر از سطح بدن قرار بگیرد. پایین تر بودن عضو آسیب دیده باعث تجمع مایع شده و ایجاد درد می کند و فرایند درمان نیز به تاخیر می افتد.

برای پیشگیری از رگ به رگ شدن چه باید بکنم؟

سعی کنید عوامل خطرزا را پیدا کرده و از آنها اجتناب کنید. برخی از این عوامل عبارتند از:

*  دویدن بسیار سریع
*  ورزش بدون گرم کردن و انجام حرکات کششی
*  ورزش کردن و یا انجام کارهای خاص بدون استفاده از کفش مخصوص آن کار یا ورزش.
*  دویدن بر روی سطوح نا هموار و یا سخت

ارسال شده در تاریخ 13 می 2019 توسط امید ازادمرد با موضوع سلامتی
بازدید : 1,005
دیدگاه خود را ارسال کنید ( بدون دیدگاه )

لطفا کادر زیر را تکمیل کنید *

©ایران پاتوق / تمامی حقوق محفوظ و مربوط به این سایت می باشد و کپی از مطالب ایران پاتوق حتی با درج لینک منبع ممنوع بوده و پیگیری قانونی خواهد شد.