تاثیر عصبانیت بر ایجاد پوکی استخوان خشم و بیماری خاموش

تاثیر عصبانیت بر ایجاد پوکی استخوان

تاثیر عصبانیت بر ایجاد پوکی استخوان  ” آیا استرس و خشم می‌تواند باعث پوکی استخوان شود ؟  من از این سوال توسط زنان متفکر حداقل هزار بار سوال کرده‌ام . تا کنون ، پاسخ من به ” بله ” براساس علوم پزشکی باستانی شرقی بود که به طور مستقیم احساسات و سلامت استخوان را به هم پیوند می‌دهد .
برای حدود ۵۰۰۰ سال ،  سلامت اسکلت ، به عنوان همه سلامتی ، از حالت تعادل روحی ناشی می‌شود . احساسات قوی و واکنش یک فرد به آن‌ها بر اندام‌های ویژه و مدارهای انرژی درونی تاثیر می‌گذارد . برای مثال ، در حالی که عصبانیت ، احساس ترس ، اضطراب و خشک شدن و خشک کردن استخوان‌ها را به هم می‌زند .

عصبانیت و خشم باعث پوکی استخوان می شود!

🔸زمان عصبانیت هورمون های اسیدی در بدن ترشح می‌شود که باعث اختلال در جذب کلسیم و درنتیجه به مرور زمان موجب پوکی استخوان می شوند!

تاثیر عصبانیت بر ایجاد پوکی استخوان

علم مدرن با علم باستانی درگیر می‌شود .

اکنون با مفهوم ” پوکی استخوان استرس ناشی از استرس ” ، علم مدرن غربی با علم باستانی شرقی روبرو می‌شود .  نشان دادن احترام استخوان های سالم به قدرت احساسات است ، با تشخیص اینکه افسردگی و اضطراب به استخوان‌های ضعیف‌تر مرتبط هستند . تاکید بر روی تولید و فعالیت هورمون‌های استرس مانند کورتیزول ، آدرنالین و نور اپینفرین است ، می توان پوکی استخوان استرس ناشی از استرس ” را تشخیص داد .

وقتی بدن توده استخوان را از دست می‌دهد، بافت استخوان بسیار کمی و یا هر دو استخوان به صورت پوکی استخوان انجام می‌شود. بسیاری از مردم تا زمانی که شکستگی یا شکستگی در اثر شکستگی استخوان شکسته را تجربه نکنند تشخیص داده نمی‌شوند.

برخی از پیامدهای فیزیکی پوکی استخوان شامل از دست دادن ارتفاع یا کوهان قابل‌توجه و نیز ادامه شکستگی و شکستگی دردناک است که گاهی اوقات از انجام حرکات روزمره مانند بلند کردن یک کیسه مواد غذایی و یا خم شدن برای بستن کفش‌های شما رخ می‌دهد.

حتی ساکت‌تر از عوارض جسمی که پوکی استخوان بر روی بدن شما انجام می‌شود، قیمت احساسی است که ممکن است به آن بپردازید. احساس ناامنی، عصبانیت، نگرانی، ناراحتی و حتی افسردگی می‌تواند اثرات جانبی این بیماری باشد. که این احساسات نیز پوکی استخوان را تشدید می کند

ترس و ناامنی

نگرانی دائمی از افتادن و شکستن استخوان می‌تواند باعث شود برخی از فعالیت‌های خاص اجتناب کنند و یا اصلاً خانه را ترک نکنند. در حالی که حوزه بهداشت و درمان شما ممکن است به شما در مورد اهمیت فعالیت‌های فیزیکی مانند راه رفتن، درد و یا ترس اغلب این کار را به سختی انجام دهد توصیه می‌کند. برخی افراد که از دست دادن ارتفاع و ستون فقرات تجربه می‌کنند احساس خود آگاه بودن را دارند و این منجر به تصویر خود جسم می‌شود. این به نوبه خود می‌تواند تاثیر عمیقی بر دوستی و روابط نزدیک داشته باشد.

عصبانیت و نگرانی

برای کسانی که از درد روزانه پوکی استخوان رنج می‌برند، ممکن است خشم وجود داشته باشد، به خصوص هنگامی که فعالیت‌های نورمال که دوست دارند به یک چالش یا عدم امکان تبدیل شوند. آن‌ها ممکن است احساس خستگی کنند و از دیگران برای انجام کارهایی مانند حمل کیف خرید سنگین یا حتی رانندگی استفاده کنند.

البته عوامل بیشماری برای پوکی استخوان است اما عصبانیت و خشم این بیماری دو چندان افزایش می دهد .


ارسال شده در تاریخ 27 ژانویه 2020 توسط خدیجه ص با موضوع سلامتی
بازدید : 740
دیدگاه خود را ارسال کنید ( بدون دیدگاه )

لطفا کادر زیر را تکمیل کنید *

©ایران پاتوق / تمامی حقوق محفوظ و مربوط به این سایت می باشد و کپی از مطالب ایران پاتوق حتی با درج لینک منبع ممنوع بوده و پیگیری قانونی خواهد شد.