پرورش گیاه برگ عبایی گل آپارتمانی زیبا مقاوم ترین گیاه خونگی

پرورش گیاه برگ عبایی در خانه های آپارتمانی بهترین گزینه است , اگر به گل و گیاه علاقه دارید یا به تازگی گلخانه خانگی برای خودتون مهیا کردی از این گل استفاده کنید که شما را بیشتر سر شوق بیارد  . عملا ً  گیاه برگ عبایی در تاریکی رشد می‌کند و  گلدان آن‌ها را به زودی پر می‌شوند و رشد عالی دارند .

این گیاه محکم و بلند مدت می‌تواند در مناطقی استفاده شود که همه گل ها در آن شکست می‌خورند . رنگ این گیاه  همیشه سبز است و می‌تواند با سایه عمیق زیر پله‌ها و یا بر روی پایه‌هایی که تقریبا ً هیچ نور خورشید دریافت نمی‌کنند برخورد کند .

این گیاه مقاوم در تابستان‌های گرم و خشک رشد می‌کند و به راحتی توسط زمستان‌های سرد تخریب نمی‌شود . به نظر می‌رسد که حشرات آن را به تنهایی ترک می‌کنند و به ندرت به خاطر بیماری به خود زحمت می‌دهند .

 

پرورش گیاه برگ عبایی

چگونه گیاه برگ عبایی را پرورش دهیم؟

گل برگ عبایی دارای برگهایی بلند و کشیده به شکل برگ ذرت،الیاف مقاوم و به رنگ سبز تیره است،برگها مستقیما از ساقه زیر زمین خارج میشوند، به طوریکه به نظر میرسد برگها از زیر خاک روئیده اند.

مقاوم ترین گیاه آپارتمانی و قابل سازش با شرایط آپارتمان به طوری که گیاه فولادی نام گرفته است. گونه های ابلق آن با برگهایی به رنگ سبز و کرمی در که مقاومت آن کمتر از برگ سبز است،گلهای بنفش رنگ و گرد در سطح خاک گلدان ظاهر میشوند عمر این گیاه زیاد است و سالهای متمادی بدون تغذیه و تعویض گلدان در اتاق می ماند. این گیاه آپارتمانی به بلندی 60 و گستردگی 45 سانتی‌متر رشد می‌کند.

استفاده از گیاهان فولادی در محوطه‌سازی به عنوان یک پوشش زمینی در زیر درختان متداول است . همچنین می‌توانید از آن به عنوان یک گیاه پس‌زمینه در بس‌تر گل و یا همراه با گل‌های آن برای یک بوته گل دهنده خوب استفاده کنید .

آن‌ها دارای برگ‌های صاف  هستند که از ریزوم زیر زمینی رشد می‌کنند . این گیاه گله‌ای کوچک بنفش دارد که تنها در نزدیکی سطح خاک ظاهر می‌شوند و شاخ و برگ آن را پنهان می‌کنند .
اینها گیاهان بسیار قابل‌اعتماد , جذاب و مقاوم هستند . اکثر اشتباه‌ات مربوط به گیاهان چدن با آب بسیار زیاد همراه با گوشه‌های تاریک ( آن‌ها از خاک غرقابی ) یا نور مستقیم خورشید ناشی می‌شوند که باعث می‌شود برگ‌ها زرد شوند , سپس قهوه‌ای و بمیرند .

گیاهان قدیمی‌تر می‌توانند از ریزوم سالم احیا شوند , حتی آن‌هایی که ممکن است از کمبود آب خشک شوند . اینها گیاهان حیاط‌خلوت نیز هستند .

شرایط مناسب برای پرورش گیاه برگ عبایی  :

نور

گیاهان آهنی را از نور مستقیم خورشید دور نگه دارید که می‌تواند برگ‌ها را بسوزاند . اگر از آن به عنوان یک دوربین استفاده می‌کنید , می‌توانید آن را از پنجره‌ها یا در نزدیکی پنجره‌های مرتفع شمالی قرار دهید . بیرون , گیاهان آهنی را در منطقه‌ای سایه‌دار جای دهید که از نور مستقیم خورشید دور است .

خاک گل برگ عبایی چگونه باید باشد؟

اگر گیاه چدن خاکستری است , از خاک گلدان روی پایه کمپوست استفاده بکنید و مقدار ph بین خاک شنی و خاک رس افزایش یابد .

آب

گیاهان آهنی مقاوم به خشکی هستند , اما به آب نیاز دارند – فقط باید مطمئن باشند که رویش آبی ندارند که می‌تواند منجر به مرگ گیاه توسط پوسیدگی ریشه شود. بگذارید بین آبیاری خشک شود , با انگشت خود چک کنید تا ببینید خاک مرطوب است یا نه.

دما و رطوبت مناسب برای گل برگ عبایی چقدر است؟

آن‌ها می‌توانند در دماهای بین درجه فارنهایت و درجه فارنهایت رشد کنند و در دما یا رطوبت سر سخت گیری نمی‌کنند . اگر در داخل یک ظرف پرورش دهید , آن را قبل از اولین یخ‌بندان ببرید تا به گیاه در دمای کمی گرم‌تر به خواب زمستانی برود .

کود

این گیاه را هر دو هفته یکبار با یک مایع کاملا ً هدفمند که در طول ماه‌های بهار و تابستان بارور می‌شود , بارور می‌کند . این لزوما ً برای بارور کردن در طول ماهه‌ای پاییز و زمستان نیست . تنها از بارور کردن گیاه برای جلوگیری از سوزاندن ریشه‌ها استفاده بکنید . به خاطر داشته باشید که گیاهان چدن به آرامی رشد می‌کنند حتی وقتی بارور شوند.

تعویض گلدان گیاه برگ عبایی چه زمانی باید انجام شود ؟

هر سال دیگری در بهار به آن نیاز داشت. گیاهان آهن ریختگی , حتی به مدت ۴ تا ۵ سال بدون گلدان می‌توانند تحمل کمتری داشته باشند . به دنبال زمانی بگردید که گیاه گلدان را رها کرده و ریشه‌های آن در لبه رشد می‌کنند .

زمان تکثیر گیاهان فولادی و روش تکثیر چگونه است ؟

گیاهان فولادی بوسیله تقسیم تکثیر می‌شوند . براییک گلدان جدید ، تکه‌هایی از ریزورم را بردارید که شامل حداقل دو برگ هستند . گلدان که شامل حداقل دو برگ است . گلدان را به خاک گلدان اضافه کنید و مرطوب و مرطوب نگه دارید تا جوانه‌های تازه پدیدار شوند . اگرچه گیاهان جدید به کندی رشد می‌کنند ، با کمی صبر و زمان ، گیاه جدید رشد خواهد کرد .

آفات و بیماری

در این گل  آفات می‌توانند که به عنوان خال‌های قهوه‌ای یا سیاه که تا قبل از افتادن برگ‌ها رشد می‌کنند ، دیده می‌شود . برگ‌های آلوده را بردارید و از یک پهن باند در گیاه استفاده کنید .
گیاهان فلزی نیز می‌توانند تحت‌تاثیر حشرات موجود ، حشرات در مقیاس و کرم‌های عنکبوت قرار بگیرند . گیاهان سالم را از آن‌هایی که تحت‌تاثیر حشرات قرار گرفته‌اند جدا کنید . برای مبارزه با حشرات، از ترکیبی حاوی روغن neem استفاده کنید در حالیکه حشرات در مقیاس می‌توانند با مواد شیمیایی فعال مورد حمله قرار گیرند . برای خلاص شدن از شر کرم‌های عنکبوت ، حشرات را با آب بشویید و در صورت نیاز از روغن neem استفاده کنید .

ارسال شده در تاریخ 31 می 2020 توسط خدیجه ص با موضوع گوناگون
بازدید : 963
دیدگاه خود را ارسال کنید ( بدون دیدگاه )

لطفا کادر زیر را تکمیل کنید *

©ایران پاتوق / تمامی حقوق محفوظ و مربوط به این سایت می باشد و کپی از مطالب ایران پاتوق حتی با درج لینک منبع ممنوع بوده و پیگیری قانونی خواهد شد.