پرورش گیاه کردیلین در داخل و بیرون از خانه و نکات مهم در رشد آن

پرورش گیاه کردیلینو شرایط مناسب رشد این گیاه زیبا و خوش رنگ

پرورش گیاه کردیلین , گیاه کردیلین با برگ‌های بزرگ رنگارنگ به رنگ رنگارنگ و سبزی به رنگ بنفش یا عمیق و بسته به گونه‌ها است . گیاهان بومی مناطق استوایی هاوایی و دیگر جزایر اقیانوس آرام ، گینه جدید و بخش‌هایی از آسیا ، برای کاشت در وزارت کشاورزی در مناطق رو به رشد ۱۰ تا ۱۱ مناسب است در آب و هوای خنک .

چگونه از کردیلین مراقبت کنیم ؟

کارخانه تی کی که به نام Cordyline fruticosa نیز شناخته می‌شود در یک ظرف قرار دارد و آن را برای زمستان به داخل خانه می‌آورد و یا آن را به عنوان یک گیاه در یک سال پرورش می‌دهد .

گیاه کوردیلین یا کردیلین با نام علمی Cordyline terminalis از خانواده مارچوبه یا همان Asparagaceae  و بومی سرزمین های غربی اقیانوس آرام،  نیوزلند و شرق استرالیا و جنوب شرقی آسیا است. کردیلین دارای 15 گونه در جهان می باشد که فقط این گونه مذکور قابل کشت و پرورش در گلدان است. این گیاه برای رشد هرچه بهتر خود به محیط با رطوبت بالا و هوای نسبتا گرم احتیاج دارد.

پرورش گیاه کردیلین

مراقبت بیرون از خانه در باغچه از گیاه کردیلین

دقت کنید که گیاه به طور مساوی خاک مرطوب و سایه جزئی تا آفتاب کامل داشته باشد . نور روشن درخشان‌ترین رنگ را در شاخ و برگ‌ها به ارمغان می‌آورد .

هر هفته حدود 2-3 سانتی متر  آب فراهم کنید تاآبیاری شود  چون گیاه به طور طبیعی در مناطقی با بارش زیاد رشد می‌کند . اگر چه گیاه عاقل تحمل خشکسالی متوسط دارد اما نباید  به خاک اجازه دهید تا استخوان خشک شود چون خاک خشک ممکن است باعث شود که برگ به قهوه‌ای تبدیل شود .

اگر از یک آب‌پاش استفاده کنید ، در اوایل روز آب بنوشید تا به برگ‌ها قبل از غروب آفتاب خشک شود . برگ‌های مرطوب و دمای سرد شبانه گیاه را در معرض خطر بالاتر برای مشکلات قارچی قرار می‌دهند .

این گیاه هر ماه با استفاده از کود دانه‌ای متوازن با نسبت ۱۰ – ۱۰ – ۱۰ یا ۱۶ – ۱۶ – ۱۶ مورد استفاده قرار می‌گیرد .  همیشه کود شیمیایی را به خاک مرطوب اعمال کنید و سپس بلافاصله پس از آن به آب اضافه کنید . مواظب باشید که کود را از شاخ و برگ‌ها دور نگه دارید . اگر هر کود شیمیایی روی برگ‌ها قرار بگیرد بلافاصله آن را آبکشی کنید .

برگ‌های قدیمی‌تر را از گیاه مرطوب حذف کنید تا گیاه تمیز و تمیز باشد و تنه مشخصی را تشکیل دهد . برگ‌ها را با قیچی باغبانی یا قیچی ببرید وقتی که کاملا ً قهوه‌ای می‌شوند . از کشیدن برگ‌ها خودداری کنید .

مراقبت و پرورش گیاه کردیلین در داخل ساختمان

عصاره دانه در یک مخلوط گلدان که رطوبت را بدون باقی ماندن مرطوب نگه می‌دارد . مخلوط گلدان تجاری با کیفیت بالا خوب عمل می‌کند، یا شما می‌توانید خودتان را از ترکیبی از ۱ قسمت ماسه ، ۱ بخش پرلیت و ۲ قسمت خزه نارس ایجاد کنید . از یک گلدان بزرگ با یک زه کشی در پایین آن استفاده کنید .

تغذیه گیاه یک محلول ضعیف از کود محلول در آب برای گلدان های داخلی است . این محلول را با یک قاشق چای خوری کود برای هر گالن آب مخلوط کنید و سپس هر ماه در طول بهار و تابستان کود شیمیایی را به کار ببرید . متناوبا ، از یک کود سازی زمانی استفاده کنید که مطابق با دستورالعمل روی برچسب استفاده می‌شود .

پرورش گیاه کردیلین

آب را به طور کامل تا زمانی که آب از طریق دریچه زهکشی چکه می‌کند ، به طور کامل آبیاری کنید ، اما تنها زمانی که1 سانتی متر خاک نسبت به لمس خشک می‌شود . بگذارید گلدان خالی شود و سپس آب می‌ریزد که در زه‌کشی باقی می‌ماند .

متناوبا ، گلدان را در آب قرار دهید و به خاک اجازه دهید تا آب را جذب کند تا زمانی که سطح خاک مرطوب شود . در هر صورت ، هرگز به کف گلدان  اجازه ندهید در آب بایستد .
رطوبت اطراف گیاه را با بستری از سنگریزه  بالا ببرید . یک لایه سنگریزه را در یک سینی یا یک کاسه سطحی قرار دهید و گلدان را روی ماسه قرار دهید . مقدار کمی آب را به ماسه اضافه کنید و سنگریزه را به طور مداوم مرطوب نگه دارید . هرگز آن قدر آب اضافه نکنید که کف گلدان در آب قرار گیرد .

ارسال شده در تاریخ 24 می 2020 توسط خدیجه ص با موضوع گوناگون
بازدید : 747
دیدگاه خود را ارسال کنید ( بدون دیدگاه )

لطفا کادر زیر را تکمیل کنید *

©ایران پاتوق / تمامی حقوق محفوظ و مربوط به این سایت می باشد و کپی از مطالب ایران پاتوق حتی با درج لینک منبع ممنوع بوده و پیگیری قانونی خواهد شد.