پرورش گل گندمی یا گیاهان عنکبوت و مراقبت از آنها

پرورش گل گندمی معروف به گل عنکبوتی در خانه و آپارتمان

پرورش گل گندمی چگونه گیاهان عنکبوتی را پرورش داده و مراقبت کنند . گیاهان عنکبوت یک روزت از شاخ و برگ بلند , نازک و قوسی را تولید می‌کنند که سبز یکدست یا چند رنگی با سفید است . این گل ها که به آسانی رشد می‌کنند , به خصوص در سبد آویزان خوب هستند و در خانوارهای دوره ویکتوریا مورد علاقه هستند .

چگونه گل گندمی   را در خانه پرورش دهید !
در طول تابستان , گل گندمی ممکن است گل‌های سفید کوچکی را روی ساقه‌های بلند و همچنین گل گندمی   کوچک به نام ” گیاهچه  ” تولید کنند .این ها ا شبیه عنکبوت ریزی هستند در نتیجه نام گیاه !
گیاهان عنکبوت زمانی توسط ناسا برای توانایی پاک‌سازی هوا مورد تاکید قرار گرفتند , هر چند مقدار زیادی از گیاهان برای کسب منافع در خانه مورد نیاز است . با این حال , آن‌ها یک گیاه کلاسیک و جذاب برای افزودن به فضای خود هستند .

کاشتن  گل گندمی

در یک گلدان خشک رشد می کنن . گیاهان عنکبوت دارای کمی رطوبتهستند  , خیلی خشک نیستند .
گیاهان را در نور آفتاب مستقیم ملایم نگه دارید . گل گندمی  نور مستقیم و نور خورشید را درک نمی‌کنند که می‌تواند برگ‌های آن‌ها را بسوزاند و باعث ایجاد نکات و نقاط قهوه‌ای‌رنگ شود .

پرورش گل گندمی
گل گندمی  به سرعت رشد می‌کنند و به راحتی می‌توانند به ظرف تبدیل شوند . قرار است هر سال یک کارخانه عنکبوت بسازد .
گیاهان عنکبوت می‌توانند در فضای باز به عنوان یکساله‌ها رشد کنند . آن‌ها به خصوص در لبه یک ظرف یا تخت خوب هستند , تا زمانی که از نور مستقیم خورشید دور بمانند .

مراقبت و پرورش گل گندمی

در طول رشد اولیه , گاهی اوقات آب به طور کامل توسعه یافت .
در ماه‌های بهار و تابستان , خاک را برای تشویق رشد مرطوب نگه دارید . خاک را زیاد خشک نکنید .
دمای اتاق متوسط و رطوبت را حفظ کنید .
با این حال , بارور کردن تا دو برابر یک ماه در بهار و تابستان , خودداری کنید .

آفات / بیماری‌ها
گیاهان عنکبوت مستعد سوختن نوک هستند که می‌تواند ناشی از خاک خشک , رطوبت کم و یا تجمع نمک و مواد شیمیایی باشد که در برخی از آب‌های زیرزمینی یافت می‌شوند . خاک را کمی مرطوب نگه دارید . از آبیاری با آب شیرین و یا آب کلره خودداری کنید و در صورت وقوع آن‌ها نکات قهوه‌ای را قطع کنید .
برای رهایی از شر دیسک‌های قهوه‌ای روی برگ‌ها , از ناخن خود برای جدا کردن بقایای قهوه‌ای هر چند روز استفاده بکنید .

گیاهان عنکبوت سالم ممکن است در نهایت ” گیاهچه  ” را تولید کنند که شاخه‌ای از گیاه بالغ هستند که می‌توانند برداشته شوند تا گیاهان جدید را آغاز کنند . برای بهترین نتایج , به گیاهچه اجازه دهید تا قبل از حذف آن‌ها از گیاه مادری به حدود دو اینچ قطر برسند .
متناوبا , این گیاهچه را به گلدان خاک نزدیک گیاه مادری قرار می‌دهند . زمانی که توله‌ها به خاک سپردند , از گیاه مادری جدا می‌شوند .

معمول‌ترین ارقام , گونه‌های متنوع هستند :
” سبز ” دارای شاخ و برگ سبزی است که در مرکز هر برگ قرار دارد .
این عکس با نوار سفید رنگ در امتداد لبه هر برگ سبز , معکوس است .

پرورش گل گندمی
گونه‌های سبز جامد نیز در دسترس هستند . گیاهان عنکبوتی با نام‌های ” گیاه هواپیما “, ” گیاه روبان ” و ” پیچک عنکبوت ” می‌روند . ” گیاهان عنکبوتی از آفریقای جنوبی هستند .
گیاهان عنکبوت را روی میز خود نگه دارید تا آلاینده‌های داخلی را کاهش دهید.

پرورش گل زبان مادر شوهر یا شمشیری در منزل و معروف به سانسویریا
ارسال شده در تاریخ 8 مارس 2020 توسط خدیجه ص با موضوع گوناگون
بازدید : 570
دیدگاه خود را ارسال کنید ( بدون دیدگاه )

لطفا کادر زیر را تکمیل کنید *

©ایران پاتوق / تمامی حقوق محفوظ و مربوط به این سایت می باشد و کپی از مطالب ایران پاتوق حتی با درج لینک منبع ممنوع بوده و پیگیری قانونی خواهد شد.