در اتاق نوزاد دماسنج نصب کنید اهمیت کنترل دمای مناسب

در اتاق نوزاد دماسنج نصب کنید اهمیت کنترل دمای مناسب

در اتاق نوزاد دماسنج نصب کنید !

حرارت اتاق باید بین 24 تا 25 درجه باشد؛ هوای سرد موجب میشود تا کودک انرژی خود را صرف گرم نگهداشتن بدنش کند، در حالی که این انرژی باید برای رشد او صرف شود.

در اتاق نوزاد دماسنج نصب کنید, اهمیت کنترل دمای مناسب ,دمای مناسب اتاق کودک ,لزوم داشتن دماسنج اتاق نوزاد ,بهترین دما برای اتاق نوزاد

والدینی که تازه صاحب فرزند شده‌اند، به دمای مناسب اتاق نوزاد خود خیلی حساس هستند و گاهی اوقات لباس زیاد به تن نوزادشان می‌کنند و دوباره لبا‌س‌هایشان را کم می‌کنند و مدام نگران گرم و سرد شدن نوزادشان هستند.

بعضی وقت‌ها هم گرم شدن هوای اتاق نوزاد این‌قدر زیاد است که آنها به اشتباه تصور می‌کنند که نوزادشان تب کرده است اما بهترین و مناسب‌ترین دمای اتاق نوزاد چه‌قدر است؟ این سوال بسیاری از والدین است. از آنجایی که گرم کردن بیش از اندازه نوزاد خطر مرگ ناگهانی را در نوزاد افزایش می‌دهد نباید اتاق نوزاد خیلی گرم باشد.
هوای خنک هم سبب سرماخوردگی نوزاد شده و هم سبب بدخوابی او می‌شود بنابراین قبل از اینکه نوزاد را به خانه بیاورید، سعی کنید دمای اتاق را به‌طور مناسب تنظیم کنید.
قبل از اینکه نوزاد را به خانه بیاورید، سعی کنید دمای اتاق را به‌طور مناسب تنظیم کنید
هوای خنک هم سبب سرماخوردگی نوزاد شده و هم سبب بدخوابی او می‌شود بنابراین قبل از اینکه نوزاد را به خانه بیاورید، سعی کنید دمای اتاق را به‌طور مناسب تنظیم کنید.

مناسب‌ترین دمای اتاق نوزاد چقدر است؟

مناسب‌ترین دمای اتاق نوزاد 23 تا 25درجه سانتی‌‌گراد است.

معمولاً کودک هوای گرم و مطبوع را به هوای سرد ترجیح می دهد، اما به این نکته نیز بایستی توجه شود که هوای خیلی گرم نیز علاوه بر این که موجب خشک شدن مخاط حلق و بینی گردیده و از این طریق زمینه ابتلا به بیماری های تنفسی در کودک را آماده می سازد، باعث عرق کردن و بیقرار شدن او نیز می گردد.
درجه حرارت اتاق کودک را می توان به راحتی با نصب دماسنجی درآن کنترل نمود. البته تا حد امکان بایستی همه فضای خانه از دمای یکسانی برخوردار باشد تا بدین ترتیب بردن کودک از اتاقی به اتاق دیگر موجب سرماخوردگی او نشود.
شایان ذکر است که یکی از مهمترین دلایل سرماخوردگی، تغییرات ناگهانی دما از یک محیط به محیط دیگر است.
همزمان با کنترل درجه حرارت اتاق نوزاد، تنظیم درصد رطوبت نیز از اهمیت ویژه ای برخوردار است. بدین منظور رطوبتی در حدود 40 تا 55 درصد بسیار مناسب است. البته در فصل زمستان، درصد رطوبت را باید تا حدی کاهش داد، اما این کاهش نباید طوری باشد که شیشه ها دیگر بخار نکنند. بنابراین روشن کردن دستگاه بخور و یا قرار دادن یک کتری یا هر ظرف حاوی آب دیگری بر روی شوفاژ یا بخاری به منظور تأمین رطوبت کافی امری ضروری است.
درفصل سرما که وسایل گرمازا مرتباً روشن می باشند، از مقدار اکسیژن موجود در هوای داخل منزل کاسته می شود، بنابراین می توان با بردن کودک به اتاقی دیگر و بستن درآن و بازکردن یکی از پنجره ها هوای داخل را تعویض نمود.

ارسال شده در تاریخ 28 می 2019 توسط امید ازادمرد با موضوع فرزند
بازدید : 4,137
دیدگاه خود را ارسال کنید ( بدون دیدگاه )

لطفا کادر زیر را تکمیل کنید *

©ایران پاتوق / تمامی حقوق محفوظ و مربوط به این سایت می باشد و کپی از مطالب ایران پاتوق حتی با درج لینک منبع ممنوع بوده و پیگیری قانونی خواهد شد.