درمان نیش حشرات در کودکان کمک های اولیه لازم

درمان نیش حشرات در کودکان راهنمای بیشتر برای سلامت بچه ها

درمان نیش حشرات در کودکان , چگونگی درمان نیش حشره در پوست کودکان در تابستان ، کودکان وقت بیشتر در بیرون خرج خواهند کرد . اگر چه این برای سلامتی آن‌ها عالی است ، اما آن‌ها را در معرض خطر بالاتری برای گزش حشرات و نیش حشرات قرار می‌دهد . بیشتر گاز و نیش چیزی بیش از یک ناراحتی خفیف و موقتی نیست ، اما به عنوان والد ، شما باید هنوز هم بدانید چطور با آن‌ها رفتار کنید و اینکه آیا کودک شما به توجه پزشکی نیاز دارد یا نه. در طول سال‌ها درمان کودکان ( و برای بسیاری از ما ، پرورش کودکان ما ) ، ارائه دهندگان ما در مرکز سلامت کودکان راهنمای مفیدی برای گزش حشرات یا نیش حشرات کودکان ارائه کرده‌اند .
نیش پشه
نیش پشه به طور کلی موجب سوزش کوتاهی می‌شود که پس از آن یک برآمدگی بلند  دیده می‌شود . در کودکان کم‌تر از سه سال ، گاز پشه بزرگ‌تر است و حتی می‌تواند منجر به کوفتگی شود . بدون توجه به سن ، مطمئن شوید که کودک شما آن را خراش نمی‌دهد ، چون این می‌تواند پوست را بشکند و منجر به عفونت شود . برای آرام کردن خارش ، یک کمپرس سرد ، کرم مرطوب کننده کرم و یا یک آنتی – را امتحان کنید . با این حال ، اگر نیش نزدیک چشمان کودک یا اندام‌های جنسی شما باشد ، از کرم استفاده نکنید . نشانه‌ها باید ظرف چند روز برطرف شوند .

درمان نیش حشرات در کودکان

گاز گرفتن به طور معمول به صورت خطی از سه یا چند نقطه قرمز کوچک ظاهر می‌شود و ممکن است خارش پیدا کند . معمولا ً زمانی که کودک در خواب است ، اتفاق می‌افتد . اگر فکر می‌کنید که کودک شما را حشره ای نیش زده است ، به دنبال نشانه‌های دیگری از حشرات ، مانند :
لکه‌های خون روی تخت‌خواب ، یا لکه‌هایی که شبیه زنگ آهن باشند ،
دانگ فاصله یک نوک قلم بر روی تخت‌خواب را مشخص کرد
حشرات زنده ، که مایل به قرمز هستند و حدود ۱ / ۸ اینچ طول دارند ، معمولا ً در شکاف یا درز پنهان می‌شوند .
اگر نشانه‌هایی از هجوم آلودگی پیدا کردید ، تکنیک‌های مختلفی وجود دارد که می‌توانید از آن‌ها برای خلاص شدن از شر حشرات استفاده کنید و یا می‌توانید یک متخصص برای کمک بگیرید . در همین حال ، شما می‌توانید خارش پوست حشرات را با استفاده از کمپرس سرد ، لوسیون کالامین و یا کرم تسکین دهید .

اگر کودکتان عصبانی است ، چک کنید تا ببینید آیا نیش هنوز در پوست آن‌ها است یا نه . اگر اینطور است ، با یک کارت اعتباری با یک کارت اعتباری به طرف آن ضربه بزنید تا آن را بیرون بیاورید . سعی کنید از موچین استفاده نکنید چون این می‌تواند زهر بیشتری را آزاد کند . این سوزش ممکن است برای چند روز قبل از شروع التیام ادامه پیدا کند . در عین حال ، کمپرس سرد می‌تواند آن را به حداقل برساند . همچنین می‌توانید از یک ” چوب نیش ” استفاده کنید که می‌تواند از اغلب فروشگاه‌های مواد مخدر خریداری شود .
هم چنین تا حدی شایع است که آلرژی به این نیش حشرات دارد . اگر کودک شما آلرژی دارد ، جعبه EpiPen را در تمام اوقات همراه خود نگه دارید و به ۹۱۱ زنگ بزنید اگر کودک شما علائم افسردگی بعد از یک نیش را داشته باشد:
به سرفه و / یا به سختی نفس کشیدن
گیجی ، پوست مرطوب ، یا غش کردن
آن‌ها را در سراسر بدن خود حمل می‌کردند.
ورم کردن لب‌ها ، چشم‌ها و اندام‌های جنسی
تهوع
نیش زدگی  به نظر نقطه‌های قرمز کوچک ، معمولا ً در خوشه‌ها یا خطوط در مناطقی که لباس کودک شما به طور محکم و یا روی قوزک پا یا پای کودک شما متناسب است ، به نظر می‌رسد . اگر متوجه گاز کهنه فروشان نشوید ، در درمان نیش حشرات در کودکان می‌توانید از کمپرس  خنک ، لوسیون کالامین ، کرم hydrocortisone و یا یک آنتی – برای کاهش خارش استفاده کنید . با این حال ، شما باید تحقیق کنید که آیا خانه تان و / یا حیوان خانگی تان کک دارد و برای رسیدگی به این هجوم ، اقدام‌های لازم را انجام می‌دهد .

درمان نیش حشرات در کودکان

گاز گرفتن یک مورچه می‌تواند دردآور باشد و منطقه ممکن است ورم کند . این گاز به طور کلی شبیه جوش‌های دارای پایه قرمز است . شما می‌توانید از یک کمپرس سرد یا یک آنتی آروماتیک استفاده کنید تا فرزندتان را راحت‌تر کنید تا اینکه درمان شود . با این حال ، مورچه‌های آتش‌سوزی مربوط به حشرات گزنده هستند و می‌توانند موجب واکنش آلرژیک شوند، پس مراقب نشانه‌های آلرژی یا آلرژی هستند .

گزش کنه
به همان اندازه که فکر کردن به آن ناراحت‌کننده است , کنه سر خود را در داخل پوست برای تغذیه قرار می‌دهند . کودکان معمولا ً گاز گرفتن را احساس نمی‌کنند پس شما باید تمام پوست کودک خود را بعد از بازی در یک منطقه جنگلی یا منطقه‌ای با علف بلند بررسی کنید . با دیدن تیک تیک که از پوست بیرون‌زده بود , متوجه یک گاز تیک خواهید شد . به خاطر داشته باشید که حشرات تمایل دارند در شکاف‌های بدنی و کانال‌های گوش پنهان شوند .

غلب کودکان در دوران کودکی چند گاز یا نیش دارند , به خصوص اگر از فضای باز لذت ببرند . در حالی که شما باید برای جلوگیری از این آسیب‌ها اقدام کنید , ۱۰۰ درصد قابل پیش‌گیری هستند و نکاتی که در بالا به آن‌ها اشاره شد می‌تواند به راحتی و التیام کودک شما در صورت نیاز کمک کند .

تسکین سوزش جای نیش حشرات کاهش خارش ،سوزش و تورم
ارسال شده در تاریخ 2 مارس 2020 توسط خدیجه ص با موضوع فرزند
بازدید : 833
دیدگاه خود را ارسال کنید ( بدون دیدگاه )

لطفا کادر زیر را تکمیل کنید *

©ایران پاتوق / تمامی حقوق محفوظ و مربوط به این سایت می باشد و کپی از مطالب ایران پاتوق حتی با درج لینک منبع ممنوع بوده و پیگیری قانونی خواهد شد.