مدل W نشستن آیا روند رشد کودکان است یا باید به آن توجه شد

مدل W نشستن و تغییر در وضعیت عضلانی

مدل W نشستن وقتی که پدر و مادر هستید ، در این چند سال اول خیلی چیزها را با فرزندتان یاد می‌گیرید . البته اصول اولیه وجود دارد : ABCs ، ۱۲۳ ها ، شکل‌ها و رنگ‌های فراوان . احتمالا ً صدها اشعار کوتاه را به حافظه تبدیل کرده‌اید . و در آن زمان در طول زمان داستان های زیادی را بازخوانی کرده‌اید .
آیا متوجه شده‌اید که یک نفر روی پاهای خود در موقعیت W شکل نشسته‌ است ؟ اگر این کار را نکنید ، ممکن است شروع کنید – این یک موقعیت طبیعی است که به آن جا بروید ، به خصوص زمانی که روی زمین بازی می‌کنید . به آن W گفته می‌شود .
شما ممکن است شنیده باشید که این موقعیت زمانی خوب ، بد و یا حتی زشت است وقتی که به رشد کفل و پا می‌رسد . این چیزی است که شما باید درباره W – نشستن ، و همچنین آنچه که باید از پزشک خود بپرسید ، این است که اگر نگران هستید ، از پزشک خود بپرسید .
مرتبط : قرون‌وسطی و مراحل : چگونه بر رشد کودک نظارت کنیم
W – نشسته‌است ؟
به عبارت ساده ، W – نشستن وضعیتی است که کودک در مقابل آن‌ها زانو زده باشد، اما مچ پا و پاهایش در دو طرف باسن قرار دارند و آن شکل کلاسیک W را ایجاد می‌کنند. ناراحت به نظر می‌رسد ، اینطور نیست ؟ اما کودکان در واقع چرخشی مفصل ران و گستره کلی حرکت را نسبت به بزرگسالان دارند ، بنابراین به احتمال زیاد باعث درد نمی‌شود .
نشستن در این موقعیت کاملا ً رایج است و این بخشی از رشد معمولی است . کودکان ممکن است در موقعیت W بنشینند ، زیرا در طی بازی و فعالیت‌های دیگر ، حمایت وسیعی از خود را به آن‌ها می‌دهد . در این حالت ، آن‌ها نیازی به استفاده از ماهیچه‌های مرکزی خود به اندازه راست نشستن ندارند .

آیا W – نشستن مشکل است ؟

W – نشستن در واقع چیزی نیست که شما به آن توجه داشته باشید .
موسسه بین‌المللی می‌گوید که این جایگاه نشستن اغلب در حدود ۳ سال است ، اما پس از آن به طور طبیعی از روتین به عنوان رشد کودک محو می‌شود . اگر کودک شما تنها در این وضعیت قرار بگیرد ، احتمالا ً تنها یک روش راحت برای بازی کردن و یا استراحت کردن است .
با این حال ، بسیاری از درمانگران فیزیکی و شغلی نگرانی‌ها در مورد W – نشستن را به اشتراک می‌گذارند . اگر به طور مداوم کودک خود را در این موقعیت ببینید ، موارد زیر را در نظر بگیرید .
ضعف پا و تنه
نشستن W– ممکن است کودک شما باشد – به این دلیل که پاها و یا تنه شان به اندازه کافی قوی نیستند تا آن‌ها را در طول بازی ثابت نگه دارند .

بعد از نشستن با پاها در W ، پاها فشار کار ماهیچه را به خود می‌گیرند و مرکز پایینی گرانش با یک پایه گسترده‌تر برای حمایت از حرکت خود ایجاد می‌کنند . در عوض ، تنه تا حد زیادی در این موقعیت حرکت نمی‌کند ، که حتی به تعادل هم کمک می‌کند .
به دنبال نشانه‌های دیگری از لحن ماهیچه ضعیف ، مانند افتادن مکرر یا ناشیگری ، تاخیر در مهارت‌های حرکتی ناخالص و وضعیت کلی ضعیف است.

مدل W نشستن
سبک هیپ هاپ
آیا فرزند شما مبتلا به یک مشکل مادرزادی و یا رشدی است ، مانند باسن اگر فرزند شما کمر خم داشته باشد ، مدل W نشستن وضعیتی است که شما می‌خواهید دلسرد کنید .
نشستن با پاهای به این روش می‌تواند شانس آن‌ها را افزایش دهد که باسن خود را باز کنند . چطور ؟ W – نشستن داخلی باسن به نقطه‌ای می‌چرخد که در صورتی که مسایل مشترک موجود وجود داشته باشد ، ممکن است آن‌ها را از هم جدا کند .
به دنبال نشانه‌هایی از درد کفل باشید ، حتی اگر کودک شما به طور رسمی با استخوان کفل تشخیص داده نشده باشد . گاهی اوقات این وضعیت دشوار است تا زمانی که کودکان کمی بزرگ‌تر شوند و از ناراحتی شکایت کنند .
توسعه مشکلات ارتوپدی
نشستن در موقعیت W اغلب ممکن است ماهیچه‌های سخت را در پاها و باسن ایجاد کند . اگر ماهیچه‌ها منقبض می‌شوند ، ممکن است مانع حرکت نرمال شوند، که بر هماهنگی و تعادل در حال توسعه کودک تاثیر می‌گذارند . ماهیچه‌هایی که تحت‌تاثیر قرار می‌گیرند عبارتند از عضلات عقب ران ، عضلات باسن ، و رگ زایی .
به دنبال تغییرات در راه رفتن کودک خود باشید ، مانند قدم زدن یا با پا گذاشتن پا به داخل . این می‌تواند زمانی اتفاق بیفتد که این ماهیچه‌ها منقبض می‌شوند .
مسائل هماهنگی دو جانبه
مدل W نشستن ممکن است نشانه این باشد که کودک شما از هماهنگی و / یا حرکت مستقل در سمت راست و چپ بدن اجتناب می‌کند . نشستن در موقعیت W – موقعیت حرکت تنه و جلوگیری از رسیدن به آن در بدن را محدود می‌کند .
به جای آن ، کودک شما ممکن است برای مثال به سمت راست بدن خود با تنها دست‌چپ و چیزها در سمت چپ بدن خود تنها با دست‌چپ برسد .
به دنبال یک تاخیر در تسلط یا مهارت در دست ، تاخیره‌ای حرکتی ظریف ( برش کاغذ با قیچی ، بستن بند ) ، و تاخیره‌ای حرکتی بزرگ ( دویدن ، پریدن ، پریدن ) و مسائل دیگر با هماهنگی جناح راست و چپ بدن .
مسایل دیگر
نشستن W- ممکن است یک مشکل باشد اگر کودک شما وضعیت عضلانی یا شرایط عصبی خاصی مانند فلج مغزی را افزایش دهد . در این موارد ، نشستن W ممکن است ماهیچه‌ها را محکم‌تر و در طول زمان – نشستن در وضعیت‌های دیگر دشوار کند .
اگر کودک شما به نشستن در موقعیت W ادامه دهد ، رشد کلی آن‌ها ممکن است تحت‌تاثیر قرار بگیرد . برای مثال ، ممکن است سخت باشد که پاها را از هم جدا کرده و باسن خود را به یک حرکت بیرونی بچرخانید .
به دنبال مشکل حرکت به سمت دیگر وضعیت‌های نشستن بگردید ، به خصوص اگر کودک شما شرایط عصبی و یا تاخیری را تشخیص داده‌است که منجر به مشکلات لحن ماهیچه‌ها می‌شود .
مرتبط : فلج مغزی چیست ؟
در مورد W – نشستن چه کاری باید انجام دهید ؟
اگر شما تنها کودک خود را از زمان به زمان در موقعیت W دیدید ، ممکن است لازم نباشد آن‌ها را اصلاح کنید . دقت کنید که ببینید آیا آن‌ها به راحتی از موقعیت خارج می‌شوند و موقعیت را در سراسر بازی تغییر می‌دهند .
کودک خود را تشویق کنید که انواع مختلفی از نشستن را امتحان کند ، از قبیل : این ها از مرکز توسعه کودکان British British در بریتیش کلمبیا است .
نشستن متقاطع ( تلاش برای جایگزین کردن پای آن )
روی نشستن ( هر دو پای خم شده با لمس کردن پاها )
زانوهای خمیده ( زانوهای خمیده ، هر دو پا به یک سمت بدن )
نشستن طولانی ( پا برهنه در جلو )
زانو زد
چمباتمه زده

به جای آن بگویید ” پاهای خود را اصلاح کنید ! ” سعی کنید به کودک خود بگویید که ” به پای یکدیگر بزنید تا عضلات قوی داشته باشید ” و این چرخش را مثبت نگه دارید . برای بچه‌های کوچک‌تر ، ممکن است شما حتی می‌توانید به راحتی خود را ارضا کنید و یا در آغوش بگیرید تا آن‌ها را به یک موقعیت جدید تبدیل کنید .

کودک خود را به راه‌های دیگر تشویق کنید  . چیزهایی مثل یوگا , بازی , و بازی زمین‌بازی ( تعادل , اسلاید صعود و غیره ) همه گزینه‌های خوبی هستند .

اگر به کودک کودک خود توجه کنید – نشستن در ترکیب با علائم یا نشانه‌های دیگر ، مانند لحن ماهیچه کم ، تحرک محدود ، کمبود تعادل ، تاخیر در مهارت‌های حرکتی ظریف ، درد ، و یا در صورتی که هیپ هاپ وجود داشته باشد .
اغلب نشستن در این حالت می‌تواند بر توسعه ، ایجاد آسیب ، و یا گاهی نشانه مسائل دیگری که باید مورد توجه قرار گیرد ، تاثیر بگذارد .

در حالی که ناخوشایند به نظر می‌رسد ، مدل W نشستن اغلب بخشی از رشد طبیعی است . مشروط به اینکه کودک به راحتی در حال حرکت باشد و از این موقعیت به موقعیت‌های دیگر برود، احتمالا ً دلیل کمی برای نگرانی دارید .
اگر توجه داشته باشید که کودک شما این موقعیت را دوست دارد ، آن‌ها را تشویق کنید که به روش‌های دیگری بنشینند که به تسهیل رشد متعادل کمک می‌کند . اگر نگرانی‌های دیگری دارید و یا علائم دیگری همراه با W – نشسته‌است ، با پزشک خود تماس بگیرید .

ارسال شده در تاریخ 11 ژانویه 2020 توسط خدیجه ص با موضوع فرزند
بازدید : 1,092
دیدگاه خود را ارسال کنید ( بدون دیدگاه )

لطفا کادر زیر را تکمیل کنید *

©ایران پاتوق / تمامی حقوق محفوظ و مربوط به این سایت می باشد و کپی از مطالب ایران پاتوق حتی با درج لینک منبع ممنوع بوده و پیگیری قانونی خواهد شد.